Uitslag per stembureau in Maasdriel (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Maasdriel 20 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau_2 Gemeentehuis Kerkdriel*, leverde 7,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 21%.
Bekijk de uitslag per wijk in Maasdriel
Wat valt op
- 6 van de 20 stembureaus (30%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,68% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau_2 Gemeentehuis Kerkdriel* 7,7% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau_20 Deken Wehmeijer School 2,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau_1 Gemeentehuis Kerkdriel Samen Sterk Maasdriel +24,9 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau_5 MFC de Kreek* 2,1% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau_2 Gemeentehuis Kerkdriel* 5331 CB | 851 | 7,7% | 845 | #1 · 7,7% | 0,0125% | Samen Sterk Maasdriel (57%) | Samen Sterk Maasdriel +22,1 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Stembureau_3 De Leijenstein 5331 TA | 739 | 6,7% | 734 | #2 · 6,7% | 0,0109% | Samen Sterk Maasdriel (59%) | Samen Sterk Maasdriel +23,4 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Stembureau_8 Rehoboth 5321 TM | 708 | 6,4% | 705 | #3 · 6,4% | 0,0104% | CDA (30%) | SGP +9,5 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau_4 MFC de Kreek 5331 KC | 708 | 6,4% | 700 | #4 · 6,4% | 0,0104% | Samen Sterk Maasdriel (53%) | Samen Sterk Maasdriel +18,2 procentpunt | 8 (1,1%) | 0 |
| Stembureau_6 De Boxhof 5334 JR | 693 | 6,3% | 688 | #5 · 6,3% | 0,0102% | Samen Sterk Maasdriel (41%) | VVD +8,6 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Stembureau_1 Gemeentehuis Kerkdriel 5331 CB | 687 | 6,2% | 685 | #6 · 6,2% | 0,0101% | Samen Sterk Maasdriel (60%) | Samen Sterk Maasdriel +24,9 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau_15 De Parel 5328 AA | 609 | 5,5% | 607 | #7 · 5,5% | 0,0090% | CDA (42%) | Samen Sterk Maasdriel −20,7 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau_16 De Vaste Burcht 5328 ES | 595 | 5,4% | 587 | #8 · 5,3% | 0,0087% | CDA (32%) | Samen Sterk Maasdriel −17,7 procentpunt | 7 (1,2%) | −1 |
| Stembureau_14 MFC Heerewaarden 6624 AN | 590 | 5,3% | 586 | #9 · 5,3% | 0,0087% | Samen Sterk Maasdriel (56%) | CDA −22,7 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Stembureau_11 De Weesboom* 5324 AT | 546 | 4,9% | 545 | #10 · 5,0% | 0,0081% | CDA (50%) | CDA +19,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Stembureau_13 Dorpshuis Ons Huis 5325 XE | 536 | 4,8% | 532 | #11 · 4,8% | 0,0079% | CDA (44%) | CDA +13,4 procentpunt | 3 (0,6%) | −1 |
| Stembureau_7 Dorpshuis Gelre's End 5321 GG | 518 | 4,7% | 514 | #12 · 4,7% | 0,0076% | CDA (32%) | Samen Sterk Maasdriel −12,2 procentpunt | 6 (1,2%) | +2 |
| Stembureau_17 Dorpshuis de Kil 5327 AR | 491 | 4,4% | 485 | #13 · 4,4% | 0,0072% | CDA (46%) | Samen Sterk Maasdriel −23,7 procentpunt | 6 (1,2%) | 0 |
| Stembureau_10 De Lindeboom 5324 EP | 485 | 4,4% | 482 | #14 · 4,4% | 0,0071% | CDA (49%) | Samen Sterk Maasdriel −21,7 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Stembureau_12 De Weesboom 5324 AT | 454 | 4,1% | 455 | #15 · 4,1% | 0,0067% | CDA (49%) | CDA +18,2 procentpunt | 0 (0,0%) | +1 |
| Stembureau_18 De Drie Linden 5335 LK | 451 | 4,1% | 447 | #16 · 4,1% | 0,0066% | CDA (48%) | CDA +17,5 procentpunt | 4 (0,9%) | 0 |
| Stembureau_19 Dorpshuis Gelre's End* 5321 GG | 439 | 4,0% | 436 | #17 · 4,0% | 0,0065% | Samen Sterk Maasdriel (30%) | Samen Sterk Maasdriel −5,4 procentpunt | 1 (0,2%) | −2 |
| Stembureau_9 Rehoboth* 5321 TM | 427 | 3,9% | 425 | #18 · 3,9% | 0,0063% | CDA (32%) | Samen Sterk Maasdriel −11,2 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Stembureau_5 MFC de Kreek* 5331 KC | 287 | 2,6% | 281 | #19 · 2,6% | 0,0042% | Samen Sterk Maasdriel (52%) | Samen Sterk Maasdriel +16,4 procentpunt | 6 (2,1%) | 0 |
| Stembureau_20 Deken Wehmeijer School 5334 JW | 251 | 2,3% | 251 | #20 · 2,3% | 0,0037% | Samen Sterk Maasdriel (35%) | VVD +11,7 procentpunt | 1 (0,4%) | +1 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Maasdriel dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Maasdriel per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.