Stembureau Stembureau De Weesboom* in Maasdriel
Postcode 5324 AT · Wijk Ammerzoden
Hier waren 536 kiezers toegelaten (4,5% van alle toegelaten kiezers in Maasdriel) en zijn 535 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Maasdriel werd hier de grootste met 39,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Maasdriel | 212 | 39,6% | 32,1% | +7,6 pp | 5,6% |
| Samen Sterk Maasdriel | 102 | 19,1% | 28,0% | −8,9 pp | 3,1% |
| CDA | 69 | 12,9% | 8,1% | +4,8 pp | 7,2% |
| GroenLinks-PvdA | 53 | 9,9% | 9,3% | +0,6 pp | 4,8% |
| VVD | 48 | 9,0% | 10,9% | −2,0 pp | 3,7% |
| D66 | 39 | 7,3% | 6,1% | +1,2 pp | 5,4% |
| SGP | 12 | 2,2% | 5,4% | −3,2 pp | 1,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maasdriel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Britt den Ouden (Hart voor Maasdriel) · 65 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Tim Pootjes (Hart voor Maasdriel) · 54 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
- Patrick van der Steen (Hart voor Maasdriel) · 53 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Peter van Liempt (Samen Sterk Maasdriel) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Evelien Baudoin (GroenLinks-PvdA) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Cees Paerels (Samen Sterk Maasdriel) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Nita van Bergen (CDA) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Hans van der Zalm (VVD) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Liesbeth Faas - Mes (D66) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Alois van Doornmalen (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Ton van Rooij (VVD) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Enes Demir (Samen Sterk Maasdriel) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Arie-Willem van Beek (CDA) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Toine Nettenbreijers (Samen Sterk Maasdriel) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Frits van der Schans (D66) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Samen Sterk Maasdriel haalde hier −8,9 pp minder dan gemiddeld in Maasdriel.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 18 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Maasdriel en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Maasdriel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 466 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 70 |
| Toegelaten kiezers | 536 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 536 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,68% in Maasdriel en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maasdriel
- Stembureau Hurns Kerkje 544 stemmen · Hart voor Maasdriel 28%
- Stembureau Het Zonnelied 473 stemmen · Hart voor Maasdriel 44%
- Stembureau De Weesboom 547 stemmen · Hart voor Maasdriel 37%
- Stembureau De Drie Linden 418 stemmen · Hart voor Maasdriel 46%
- Stembureau Dorpshuis Ons Huis 570 stemmen · Hart voor Maasdriel 30%
- Stembureau De Vaste Burcht 311 stemmen · Samen Sterk Maasdriel 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.