Hoe stemde Bemmel in Lingewaard in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Centrum Bemmel, Oostervelden, Klappenburg
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 9 stembureaus in Bemmel 8.494 geldige stemmen uitgebracht (27,3% van alle stemmen in Lingewaard). PVV werd hier de grootste met 23,8%. Vergeleken met heel Lingewaard scoorden GroenLinks-PvdA (+2,9 pp) en D66 (+1,2 pp) hier hoger en PVV (−2,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.024 | 23,8% | 26,5% | −2,6 pp |
| VVD | 1.622 | 19,1% | 19,3% | −0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.409 | 16,6% | 13,7% | +2,9 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.234 | 14,5% | 15,2% | −0,6 pp |
| D66 | 703 | 8,3% | 7,1% | +1,2 pp |
| CDA | 324 | 3,8% | 3,5% | +0,3 pp |
| BBB | 293 | 3,4% | 4,2% | −0,7 pp |
| SP | 264 | 3,1% | 3,3% | −0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 131 | 1,5% | 1,6% | −0,0 pp |
| Volt | 123 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 112 | 1,3% | 1,5% | −0,1 pp |
| JA21 | 66 | 0,8% | 0,6% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 56 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 37 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 26 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| DENK | 22 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp |
| SGP | 9 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Splinter | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Bemmel
- Theaterkerk Bemmel Centrum Bemmel · 6681 AE · 1.706 stemmen · PVV 21%
- Theaterkerk Bemmel, Lokaal 2 Centrum Bemmel · 6681 AE · 1.432 stemmen · VVD 22%
- Gemeentehuis Centrum Bemmel · 6681 BJ · 1.109 stemmen · PVV 25%
- Het Wapen van Bemmel Centrum Bemmel · 6681 BP · 1.050 stemmen · PVV 30%
- OBC Bemmel Oostervelden · 6681 CX · 922 stemmen · PVV 27%
- De Tabaksschuur Centrum Bemmel · 6681 BJ · 776 stemmen · PVV 20%
- Sporthal De Bongerd, Lokaal 2 Klappenburg · 6681 CD · 732 stemmen · PVV 28%
- Sporthal de Bongerd Klappenburg · 6681 CD · 623 stemmen · PVV 25%
- Mobiel stembureau Centrum Bemmel · 6681 BJ · 144 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 24%
Andere wijken in Lingewaard
- Huissen 12.611 stemmen · PVV 26%
- Gendt 4.642 stemmen · PVV 29%
- Angeren 2.116 stemmen · PVV 28%
- Doornenburg 1.927 stemmen · PVV 26%
- Haalderen 1.284 stemmen · PVV 37%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.