Stembureau Theaterkerk Bemmel in Lingewaard
Postcode 6681 AE · Wijk Bemmel
Hier waren 1.858 kiezers toegelaten (8,5% van alle toegelaten kiezers in Lingewaard) en zijn 1.853 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 406 | 21,9% | 15,6% | +6,3 pp | 12,0% |
| VVD | 318 | 17,2% | 15,9% | +1,3 pp | 9,2% |
| D66 | 244 | 13,2% | 11,9% | +1,3 pp | 9,5% |
| Lingewaard.NU - B06 | 225 | 12,1% | 16,9% | −4,8 pp | 6,1% |
| CDA | 190 | 10,3% | 7,6% | +2,7 pp | 11,6% |
| Lokaal Belang Lingewaard | 174 | 9,4% | 15,6% | −6,2 pp | 5,1% |
| SP | 134 | 7,2% | 6,4% | +0,9 pp | 9,7% |
| Forum voor Democratie | 134 | 7,2% | 8,3% | −1,1 pp | 7,4% |
| 28 | 1,5% | 1,8% | −0,3 pp | 7,0% | |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lingewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Chantal Crijns (GroenLinks-PvdA) · 202 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Carla Claassen (SP) · 113 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Claudia Bokel (D66) · 98 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Theo Aaldering (VVD) · 97 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Léon Dekkers (D66) · 94 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Daan Garritsen (VVD) · 84 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Arjen Mettrop (CDA) · 79 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Nick Mijnhart (Forum voor Democratie) · 79 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- René Derksen (Lokaal Belang Lingewaard) · 74 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Edwin Tiggers (Lingewaard.NU - B06) · 63 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Sylvia Swart (GroenLinks-PvdA) · 53 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Gerard Rasing (Lingewaard.NU - B06) · 50 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Henk Minkhorst (Lokaal Belang Lingewaard) · 48 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- René van der Wielen (CDA) · 48 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Arianne Nas (GroenLinks-PvdA) · 43 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Lingewaard.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 26 stembureaus: 8,5% van alle geldige stemmen in Lingewaard en 0,0243% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Lingewaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.640 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 218 |
| Toegelaten kiezers | 1.858 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.858 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,30% in Lingewaard en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Lingewaard
- Dorpshuis Angeren 1.500 stemmen · Lingewaard.NU - B06 37%
- Med. Centrum Loovelden 1.311 stemmen · D66 19%
- Gemeenschapshuis Huissen-Zand 1.225 stemmen · Lingewaard.NU - B06 27%
- De Buitenpoort Huissen 1.161 stemmen · VVD 20%
- Ontmoetingscentrum Doornenburg 1.013 stemmen · Lokaal Belang Lingewaard 37%
- SKC De Leemhof 990 stemmen · Lokaal Belang Lingewaard 31%
Alle stembureaus in Lingewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.