Hoe stemde Warande in Lelystad in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Flora West

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 2 stembureaus in Warande 849 geldige stemmen uitgebracht (3,3% van alle stemmen in Lelystad). VVD werd hier de grootste met 17,3%. Vergeleken met heel Lelystad scoorden VVD (+4,9 pp) en D66 (+4,2 pp) hier hoger en Inwoners Partij Lelystad (−3,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 147 17,3% 12,4% +4,9 pp
JongLelystad 105 12,4% 9,4% +2,9 pp
D66 90 10,6% 6,4% +4,2 pp
GROENLINKS 71 8,4% 8,1% +0,3 pp
ChristenUnie 69 8,1% 7,7% +0,4 pp
Leefbaar Lelystad 59 6,9% 7,4% −0,5 pp
PVV 54 6,4% 6,7% −0,3 pp
PvdA 44 5,2% 7,3% −2,1 pp
Mooi Lelystad 42 4,9% 5,8% −0,8 pp
CDA 33 3,9% 4,3% −0,4 pp
Forum voor Democratie 32 3,8% 5,1% −1,3 pp
Inwoners Partij Lelystad 29 3,4% 6,9% −3,5 pp
SP 27 3,2% 5,7% −2,5 pp
Gemeente Belangen Lelystad 27 3,2% 3,9% −0,7 pp
DENK 12 1,4% 1,6% −0,1 pp
PvLB 5 0,6% 0,6% +0,0 pp
Partij MENS (Met Eigenheid Naar Samen) 3 0,4% 0,9% −0,6 pp
Blanco en ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Warande

Andere wijken in Lelystad

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Lelystad · Alle stembureaus