Hoe stemde Bolder in Lelystad?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Bedrijventerrein Kempenaar, Gondel, Kogge, Hanzepark

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 7 stembureaus in Bolder 3.503 geldige stemmen uitgebracht (12,5% van alle stemmen in Lelystad). JongLelystad werd hier de grootste met 16,6%. Vergeleken met heel Lelystad scoorden PVV (+1,5 pp) en Leefbaar Lelystad (+0,7 pp) hier hoger en D66 (−1,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
JongLelystad 583 16,6% 16,1% +0,6 pp
PVV 409 11,7% 10,2% +1,5 pp
Forum voor Democratie 362 10,3% 9,7% +0,6 pp
GroenLinks-PvdA 356 10,2% 10,8% −0,6 pp
VVD 299 8,5% 8,8% −0,3 pp
Mooi Lelystad 254 7,3% 8,4% −1,2 pp
D66 215 6,1% 7,6% −1,5 pp
CDA 211 6,0% 5,4% +0,6 pp
Inwoners Partij Lelystad 210 6,0% 5,5% +0,4 pp
Leefbaar Lelystad 194 5,5% 4,8% +0,7 pp
ChristenUnie 164 4,7% 5,4% −0,7 pp
SP 116 3,3% 3,6% −0,3 pp
Partij voor de Dieren 106 3,0% 2,8% +0,3 pp
ELLECT 13 0,4% 0,2% +0,2 pp
NL Lelystad 11 0,3% 0,7% −0,4 pp
Blanco en ongeldig33Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Bolder

Andere wijken in Lelystad

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Lelystad · Alle stembureaus