Stembureau Sportzaal Horst in Lelystad (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8225 MV · Wijk Boswijk

Hier zijn 997 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 34,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 346 34,7% 29,8% +4,9 pp 2,8%
GroenLinks-PvdA 135 13,5% 12,7% +0,8 pp 2,6%
Nieuw Sociaal Contract 122 12,2% 11,5% +0,7 pp 2,6%
VVD 106 10,6% 15,2% −4,5 pp 1,7%
Forum voor Democratie 45 4,5% 3,9% +0,6 pp 2,8%
BBB 44 4,4% 3,5% +0,9 pp 3,1%
D66 36 3,6% 4,5% −0,9 pp 2,0%
SP 36 3,6% 3,8% −0,2 pp 2,3%
Partij voor de Dieren 25 2,5% 2,1% +0,4 pp 2,9%
ChristenUnie 24 2,4% 2,2% +0,2 pp 2,7%
CDA 12 1,2% 2,0% −0,8 pp 1,5%
JA21 12 1,2% 0,8% +0,4 pp 3,6%
DENK 11 1,1% 3,9% −2,8 pp 0,7%
BIJ1 9 0,9% 0,5% +0,4 pp 4,5%
Volt 8 0,8% 1,0% −0,2 pp 1,9%
50PLUS 7 0,7% 0,7% +0,0 pp 2,6%
BVNL / Groep Van Haga 7 0,7% 0,7% +0,0 pp 2,6%
SGP 6 0,6% 0,7% −0,1 pp 2,2%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 6,7%
Splinter 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 3,4%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 1,5%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 3,2%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Lelystad.
  • Qua gewicht is dit het 17e van de 43 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Lelystad

Alle stembureaus in Lelystad

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.