Stembureau Gymzaal Kindcentrum Warande (2) in Lelystad (2023)
Postcode 8245 HW · Wijk Warande
Hier zijn 1.049 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 271 | 25,8% | 29,8% | −3,9 pp | 2,2% |
| VVD | 233 | 22,2% | 15,2% | +7,1 pp | 3,8% |
| Nieuw Sociaal Contract | 109 | 10,4% | 11,5% | −1,1 pp | 2,3% |
| GroenLinks-PvdA | 103 | 9,8% | 12,7% | −2,9 pp | 2,0% |
| D66 | 78 | 7,4% | 4,5% | +3,0 pp | 4,3% |
| DENK | 51 | 4,9% | 3,9% | +0,9 pp | 3,2% |
| Forum voor Democratie | 50 | 4,8% | 3,9% | +0,8 pp | 3,1% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 2,6% | 2,1% | +0,5 pp | 3,2% |
| BBB | 21 | 2,0% | 3,5% | −1,5 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 20 | 1,9% | 2,2% | −0,3 pp | 2,3% |
| CDA | 16 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 2,0% |
| SP | 16 | 1,5% | 3,8% | −2,3 pp | 1,0% |
| JA21 | 12 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp | 3,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 1,0% | 0,7% | +0,4 pp | 4,1% |
| Volt | 10 | 1,0% | 1,0% | −0,1 pp | 2,4% |
| Piratenpartij - De Groenen | 6 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 9,0% |
| SGP | 6 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 2,2% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 1,1% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,5% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 3,4% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,6% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,1 pp meer dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 43 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Lelystad
- Gymzaal Landstrekenwijk (2) 1.059 stemmen · PVV 28%
- Atolplaza 1.005 stemmen · DENK 36%
- Kerkcentrum Petruskerk (1) 1.061 stemmen · PVV 37%
- Sportzaal Horst 997 stemmen · PVV 35%
- School De 3sprong 1.070 stemmen · PVV 28%
- Erfgoedpark Batavialand 995 stemmen · PVV 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.