Stembureau Schor 1 in Lelystad
Postcode 8224 CM
Hier waren 421 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Lelystad) en zijn 415 geldige stemmen uitgebracht. JongLelystad werd hier de grootste met 27,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| JongLelystad | 114 | 27,5% | 16,1% | +11,4 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 53 | 12,8% | 10,8% | +2,0 pp | 1,8% |
| PVV | 47 | 11,3% | 10,2% | +1,1 pp | 1,7% |
| D66 | 43 | 10,4% | 7,6% | +2,8 pp | 2,0% |
| Forum voor Democratie | 26 | 6,3% | 9,7% | −3,5 pp | 1,0% |
| Mooi Lelystad | 24 | 5,8% | 8,4% | −2,6 pp | 1,0% |
| SP | 22 | 5,3% | 3,6% | +1,7 pp | 2,2% |
| Inwoners Partij Lelystad | 19 | 4,6% | 5,5% | −1,0 pp | 1,2% |
| CDA | 18 | 4,3% | 5,4% | −1,1 pp | 1,2% |
| VVD | 16 | 3,9% | 8,8% | −4,9 pp | 0,7% |
| Leefbaar Lelystad | 13 | 3,1% | 4,8% | −1,7 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 11 | 2,7% | 5,4% | −2,7 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 6 | 1,4% | 2,8% | −1,3 pp | 0,8% |
| NL Lelystad | 2 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 1,1% |
| ELLECT | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Murat Aktan (JongLelystad) · 63 stemmen · 15,2% van alle stemmen hier
- Iris Brouwer-Vink (GroenLinks-PvdA) · 37 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Ashwin van Stormbroek (PVV) · 29 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Meral Aktan (JongLelystad) · 27 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Heidy Smit (D66) · 20 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Kadir Aksoy (D66) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Michael Wijngaard (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Madeleine Boer (SP) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Merve Yalaniz (JongLelystad) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Roel Velstra (Mooi Lelystad) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jelle Hijmissen (CDA) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Dennis Grimbergen (VVD) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Fred Wilcke (Inwoners Partij Lelystad) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jack Schoone (Leefbaar Lelystad) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jennifer Bergsma (Inwoners Partij Lelystad) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: JongLelystad haalde hier +11,4 pp meer dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 50 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0054% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 357 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 64 |
| Toegelaten kiezers | 421 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 421 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,43% van de stembiljetten, tegen 0,78% in Lelystad en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Lelystad
- Karveel 33 1 419 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Agoraweg 11 393 stemmen · JongLelystad 20%
- Binnendijk 198 437 stemmen · JongLelystad 18%
- Griend 33 7 364 stemmen · JongLelystad 20%
- Schouw 19 1 438 stemmen · JongLelystad 29%
- Tjalk 22 45 363 stemmen · JongLelystad 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.