Stembureau Botter 39 5 in Lelystad (2025)
Postcode 8243 KA · Wijk Havendiep
Hier zijn 1.209 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 345 | 28,5% | 22,4% | +6,2 pp | 3,8% |
| VVD | 154 | 12,7% | 13,7% | −1,0 pp | 2,7% |
| D66 | 142 | 11,7% | 14,1% | −2,3 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 120 | 9,9% | 11,7% | −1,8 pp | 2,5% |
| CDA | 106 | 8,8% | 7,8% | +1,0 pp | 3,3% |
| JA21 | 101 | 8,4% | 6,2% | +2,2 pp | 4,0% |
| Forum voor Democratie | 48 | 4,0% | 6,2% | −2,2 pp | 1,9% |
| DENK | 37 | 3,1% | 4,4% | −1,3 pp | 2,1% |
| BBB | 33 | 2,7% | 2,2% | +0,5 pp | 3,6% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 2,4% | 1,9% | +0,5 pp | 3,8% |
| 50PLUS | 28 | 2,3% | 1,6% | +0,7 pp | 4,2% |
| ChristenUnie | 20 | 1,7% | 2,1% | −0,4 pp | 2,4% |
| SP | 18 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp | 2,0% |
| BVNL | 7 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 8,0% |
| SGP | 7 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp | 1,9% |
| Volt | 6 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp | 1,9% |
| NSC | 4 | 0,3% | 0,5% | −0,1 pp | 2,1% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,5% | −0,4 pp | 0,9% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp | 2,2% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 50 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 34 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Lelystad
- Stadhuisplein 2 Trouwzaal 1.425 stemmen · PVV 22%
- Haagwinde 2 1.194 stemmen · PVV 20%
- Voorhof 18 1.133 stemmen · PVV 22%
- Kempenaar 01 10 1.119 stemmen · PVV 25%
- Karveel 49 19 1.114 stemmen · VVD 18%
- Kennemerland 21 1.085 stemmen · VVD 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.