Hoe stemde Essesteijn in Leidschendam-Voorburg in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Essesteijn / Weiden, Essesteijn / Dreven

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Essesteijn 3.642 geldige stemmen uitgebracht (8,2% van alle stemmen in Leidschendam-Voorburg). D66 werd hier de grootste met 22,1%. Vergeleken met heel Leidschendam-Voorburg scoorden VVD (+1,6 pp) en PVV (+1,4 pp) hier hoger en D66 (−1,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 805 22,1% 23,2% −1,1 pp
VVD 698 19,2% 17,6% +1,6 pp
PVV 536 14,7% 13,3% +1,4 pp
GroenLinks-PvdA 508 13,9% 13,4% +0,6 pp
CDA 405 11,1% 11,2% −0,1 pp
JA21 207 5,7% 5,6% +0,0 pp
Forum voor Democratie 120 3,3% 3,5% −0,2 pp
50PLUS 60 1,6% 1,4% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 55 1,5% 2,1% −0,6 pp
Volt 45 1,2% 1,4% −0,1 pp
DENK 39 1,1% 1,8% −0,7 pp
BBB 37 1,0% 1,5% −0,5 pp
SP 35 1,0% 1,4% −0,5 pp
ChristenUnie 34 0,9% 1,0% −0,1 pp
SGP 17 0,5% 0,3% +0,2 pp
Vrede voor Dieren 12 0,3% 0,2% +0,1 pp
NSC 8 0,2% 0,4% −0,1 pp
BIJ1 6 0,2% 0,3% −0,1 pp
Piratenpartij 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
BVNL 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
DE LINIE 3 0,1% 0,0% +0,1 pp
NL PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Essesteijn

Andere wijken in Leidschendam-Voorburg

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Leidschendam-Voorburg · Alle stembureaus