Hoe stemde Stationsdistrict in Leiden in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Stationskwartier
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Stationsdistrict 2.618 geldige stemmen uitgebracht (3,4% van alle stemmen in Leiden). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 28,8%. Vergeleken met heel Leiden scoorden GroenLinks-PvdA (+4,4 pp) en D66 (+3,8 pp) hier hoger en PVV (−6,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 753 | 28,8% | 24,4% | +4,4 pp |
| D66 | 750 | 28,6% | 24,9% | +3,8 pp |
| VVD | 228 | 8,7% | 9,4% | −0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 167 | 6,4% | 4,4% | +2,0 pp |
| CDA | 166 | 6,3% | 7,3% | −1,0 pp |
| PVV | 123 | 4,7% | 11,0% | −6,3 pp |
| Volt | 116 | 4,4% | 2,5% | +1,9 pp |
| JA21 | 101 | 3,9% | 3,8% | +0,1 pp |
| SP | 56 | 2,1% | 2,2% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 49 | 1,9% | 2,5% | −0,6 pp |
| BIJ1 | 28 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp |
| ChristenUnie | 22 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 16 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| DENK | 14 | 0,5% | 2,9% | −2,4 pp |
| NSC | 9 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp |
| BBB | 8 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 2 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| BVNL | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Stationsdistrict
- D.E Café Stationskwartier · 2312 AT · 1.476 stemmen · D66 31%
- Speeltuin Rondom de Maredijk Stationskwartier · 2316 VP · 1.142 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
Andere wijken in Leiden
- Roodenburgerdistrict 14.575 stemmen · D66 28%
- Binnenstad-Zuid 9.997 stemmen · D66 35%
- Binnenstad-Noord 9.790 stemmen · D66 28%
- Bos- en Gasthuisdistrict 9.723 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Merenwijkdistrict 7.971 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stevenshofdistrict 6.686 stemmen · PVV 26%
- Boerhaavedistrict 5.757 stemmen · D66 31%
- Leiden-Noord 5.217 stemmen · PVV 24%
- Morsdistrict 5.180 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.