Hoe stemde Morsdistrict in Leiden in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Lage Mors, Hoge Mors
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Morsdistrict 5.180 geldige stemmen uitgebracht (6,7% van alle stemmen in Leiden). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,2%. Vergeleken met heel Leiden scoorden PVV (+5,5 pp) en CDA (+1,2 pp) hier hoger en D66 (−5,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 1.152 | 22,2% | 24,4% | −2,1 pp |
| D66 | 987 | 19,1% | 24,9% | −5,8 pp |
| PVV | 851 | 16,4% | 11,0% | +5,5 pp |
| VVD | 514 | 9,9% | 9,4% | +0,5 pp |
| CDA | 441 | 8,5% | 7,3% | +1,2 pp |
| JA21 | 210 | 4,1% | 3,8% | +0,3 pp |
| DENK | 208 | 4,0% | 2,9% | +1,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 190 | 3,7% | 4,4% | −0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 140 | 2,7% | 2,5% | +0,3 pp |
| SP | 114 | 2,2% | 2,2% | −0,0 pp |
| Volt | 97 | 1,9% | 2,5% | −0,7 pp |
| 50PLUS | 72 | 1,4% | 0,8% | +0,6 pp |
| BBB | 51 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 50 | 1,0% | 1,2% | −0,3 pp |
| BIJ1 | 26 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| SGP | 24 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| NSC | 14 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| BVNL | 12 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 12 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp |
| LP | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Morsdistrict
- Serviceflat Schouwenhove Lage Mors · 2332 DP · 1.454 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- MBO Rijnland Storm Buysingstraat Lage Mors · 2332 VW · 1.413 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Huis van de Buurt Morschwijck Hoge Mors · 2332 JC · 1.165 stemmen · D66 19%
- Huis van de Buurt Morschwijck Hoge Mors · 2332 JC · 1.148 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
Andere wijken in Leiden
- Roodenburgerdistrict 14.575 stemmen · D66 28%
- Binnenstad-Zuid 9.997 stemmen · D66 35%
- Binnenstad-Noord 9.790 stemmen · D66 28%
- Bos- en Gasthuisdistrict 9.723 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Merenwijkdistrict 7.971 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stevenshofdistrict 6.686 stemmen · PVV 26%
- Boerhaavedistrict 5.757 stemmen · D66 31%
- Leiden-Noord 5.217 stemmen · PVV 24%
- Stationsdistrict 2.618 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.