Hoe stemde Huizum-West in Leeuwarden?
Met stembureaus in onder meer: Gerard Dou, Hollanderwijk, Jan van Scorelbuurt
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Huizum-West 2.919 geldige stemmen uitgebracht (5,2% van alle stemmen in Leeuwarden). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,5%. Vergeleken met heel Leeuwarden scoorden Partij voor de Dieren (+2,3 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,9 pp) hier hoger en CDA (−2,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 686 | 23,5% | 21,6% | +1,9 pp |
| D66 | 322 | 11,0% | 11,4% | −0,4 pp |
| GB058 | 306 | 10,5% | 8,9% | +1,6 pp |
| Forum voor Democratie | 229 | 7,8% | 7,9% | −0,1 pp |
| VVD | 226 | 7,7% | 10,1% | −2,3 pp |
| CDA | 190 | 6,5% | 9,4% | −2,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 189 | 6,5% | 4,1% | +2,3 pp |
| FNP | 184 | 6,3% | 8,8% | −2,5 pp |
| JA21 | 127 | 4,4% | 4,7% | −0,3 pp |
| SP | 123 | 4,2% | 3,3% | +0,9 pp |
| ChristenUnie | 102 | 3,5% | 4,0% | −0,5 pp |
| SL!M | 98 | 3,4% | 2,5% | +0,9 pp |
| 56 | 1,9% | 0,7% | +1,2 pp | |
| MERA25 | 52 | 1,8% | 1,0% | +0,8 pp |
| BBB | 29 | 1,0% | 1,6% | −0,6 pp |
| Blanco en ongeldig | 19 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Huizum-West
- Stembureau Wijkgebouw Gerard Dou Gerard Dou · 8932 JG · 963 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Hollanderhuuske Hollanderwijk · 8932 ET · 870 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau De DOAS Jan van Scorelbuurt · 8932 BR · 609 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Cultuurcentrum Leeuwarden Jan van Scorelbuurt · 8932 CT · 477 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
Andere wijken in Leeuwarden
- Camminghaburen e.o. 4.913 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Binnenstad 4.651 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Grou e.o. 4.117 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stiens e.o. 4.081 stemmen · FNP 26%
- Oud-Oost 3.907 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Sonnenborgh e.o. 3.739 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Aldlân & De Hemrik 3.049 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Hempens/Teerns & Zuiderburen 2.694 stemmen · VVD 19%
- Potmargezone 2.516 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Vossepark & Helicon 2.244 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Dorpen Zuid-West 2.243 stemmen · FNP 22%
- Bilgaard & Havankpark e.o. 2.108 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Goutum 2.061 stemmen · VVD 17%
- Dorpen Zuid-Oost 1.965 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Westeinde e.o. 1.936 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Nijlân & De Zwette 1.597 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- De Zuidlanden 1.416 stemmen · D66 21%
- Vrijheidswijk 1.347 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Dokkumer Ie e.o. 1.305 stemmen · FNP 21%
- Heechterp & Schieringen 847 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.