Hoe stemde Dorpen Zuid-West in Leeuwarden?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Mantgum, Weidum, Baard, Wytgaard

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Dorpen Zuid-West 2.243 geldige stemmen uitgebracht (4,0% van alle stemmen in Leeuwarden). FNP werd hier de grootste met 21,7%. Vergeleken met heel Leeuwarden scoorden FNP (+12,9 pp) en CDA (+1,7 pp) hier hoger en GB058 (−5,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
FNP 487 21,7% 8,8% +12,9 pp
GroenLinks-PvdA 446 19,9% 21,6% −1,7 pp
CDA 248 11,1% 9,4% +1,7 pp
D66 188 8,4% 11,4% −3,0 pp
BBB 172 7,7% 1,6% +6,1 pp
VVD 170 7,6% 10,1% −2,5 pp
Forum voor Democratie 158 7,0% 7,9% −0,9 pp
Partij voor de Dieren 98 4,4% 4,1% +0,2 pp
JA21 74 3,3% 4,7% −1,4 pp
GB058 66 2,9% 8,9% −5,9 pp
ChristenUnie 57 2,5% 4,0% −1,5 pp
SP 56 2,5% 3,3% −0,8 pp
SL!M 13 0,6% 2,5% −1,9 pp
6 0,3% 0,7% −0,5 pp
MERA25 4 0,2% 1,0% −0,8 pp
Blanco en ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Dorpen Zuid-West

Andere wijken in Leeuwarden

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Leeuwarden · Alle stembureaus