Hoe stemde Bleiswijk in Lansingerland in 2023?
Met stembureaus in onder meer: De Hoefslag, Oranjebuurt, Schildersbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Bleiswijk 4.610 geldige stemmen uitgebracht (11,8% van alle stemmen in Lansingerland). PVV werd hier de grootste met 24,8%. Vergeleken met heel Lansingerland scoorden CDA (+1,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,6 pp) hier hoger en D66 (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.145 | 24,8% | 24,3% | +0,5 pp |
| VVD | 1.027 | 22,3% | 22,5% | −0,3 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 579 | 12,6% | 11,9% | +0,6 pp |
| GroenLinks-PvdA | 442 | 9,6% | 10,9% | −1,3 pp |
| CDA | 277 | 6,0% | 5,0% | +1,0 pp |
| D66 | 239 | 5,2% | 7,1% | −1,9 pp |
| BBB | 158 | 3,4% | 2,7% | +0,7 pp |
| ChristenUnie | 154 | 3,3% | 3,2% | +0,1 pp |
| SGP | 108 | 2,3% | 1,0% | +1,3 pp |
| DENK | 80 | 1,7% | 1,8% | −0,0 pp |
| Forum voor Democratie | 76 | 1,6% | 1,9% | −0,3 pp |
| SP | 76 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 68 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp |
| JA21 | 58 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp |
| Volt | 31 | 0,7% | 1,4% | −0,7 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 28 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 27 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 12 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| LP | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Bleiswijk
- Stembureau Brandweerkazerne Bleiswijk De Hoefslag · 2665 JA · 1.778 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Sporthal Lijsterlaan Oranjebuurt · 2665 TK · 1.094 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Gereformeerde Kerk Bleiswijk Open Hof I Schildersbuurt · 2665 BJ · 993 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Gereformeerde Kerk Bleiswijk Open Hof II Schildersbuurt · 2665 BJ · 745 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Lansingerland
- Westpolder 5.802 stemmen · VVD 28%
- De Ackers 4.658 stemmen · PVV 25%
- Noordpolder 4.082 stemmen · PVV 27%
- Berkel 4.050 stemmen · PVV 26%
- De Wadden 3.355 stemmen · VVD 23%
- Bergschenhoek 2.965 stemmen · PVV 27%
- Wilderszijde 2.565 stemmen · PVV 24%
- Zuidpolder 2.019 stemmen · PVV 22%
- Hoekeindse Zoom 1.902 stemmen · VVD 25%
- Boterdorp 1.257 stemmen · PVV 27%
- Bleiswijk Buiten 1.065 stemmen · PVV 26%
- Oosteindsche Polder 731 stemmen · VVD 28%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.