Hoe stemde elke wijk in Land van Cuijk in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 is in Land van Cuijk gestemd bij stembureaus in 33 wijken. Hieronder staat per wijk wat de stembureaus daar samen opleverden. In Cuijk werden de meeste stemmen uitgebracht (9.310) en PVV werd er de grootste met 25%.
De uitslag per wijk
| Wijk | Stembureaus | Geldige stemmen | Grootste partij | Meest afwijkend van de gemeente |
|---|---|---|---|---|
| Cuijk Cuijk kern, Cuijk Padbroek, Cuijk Heeswijkse Kampen |
9 | 9.310 | PVV 25% | BBB −4,5 pp |
| Boxmeer Boxmeer Centrum, De Elzen, Villapark 't Zand |
9 | 8.048 | PVV 24% | BBB −3,8 pp |
| Grave Esterveld, Bikkelkamp, Binnenstad-Grave |
6 | 5.538 | PVV 27% | BBB −4,8 pp |
| Mill Mill-West, Mill-Centrum |
3 | 4.222 | PVV 31% | PVV +4,8 pp |
| Sint Anthonis | 3 | 2.852 | PVV 21% | PVV −5,2 pp |
| Overloon Overloon Centrum |
2 | 2.721 | PVV 26% | GroenLinks-PvdA −3,2 pp |
| Haps Haps kern |
2 | 2.044 | PVV 28% | GroenLinks-PvdA −5,3 pp |
| Wanroij | 2 | 1.980 | PVV 23% | BBB +5,6 pp |
| Vierlingsbeek Vierlingsbeek Centrum |
2 | 1.734 | PVV 26% | GroenLinks-PvdA +2,3 pp |
| Langenboom | 1 | 1.634 | PVV 26% | BBB +2,8 pp |
| Oeffelt Oeffelt Centrum |
1 | 1.634 | PVV 28% | PVV +1,9 pp |
| Beugen Beugen Centrum |
1 | 1.273 | PVV 26% | GroenLinks-PvdA −1,8 pp |
| Sambeek Sambeek Centrum |
1 | 1.258 | PVV 21% | PVV −4,5 pp |
| Beers Beers kern |
1 | 1.212 | PVV 24% | VVD +6,0 pp |
| Rijkevoort Rijkevoort Centrum |
1 | 1.194 | PVV 24% | BBB +4,4 pp |
| Oploo | 1 | 1.155 | PVV 21% | BBB +11,4 pp |
| Sint Hubert | 1 | 982 | PVV 31% | BBB +5,9 pp |
| Vianen Vianen kern |
1 | 905 | PVV 30% | PVV +4,1 pp |
| Escharen Escharen kom |
1 | 871 | PVV 22% | VVD +3,8 pp |
| Gassel Gassel kom |
1 | 863 | PVV 30% | PVV +4,2 pp |
| Wilbertoord | 1 | 805 | PVV 29% | GroenLinks-PvdA −5,2 pp |
| Velp Nieuw Velp |
1 | 744 | PVV 24% | VVD +4,5 pp |
| Maashees Maashees Centrum |
1 | 614 | PVV 34% | PVV +8,6 pp |
| Vortum-Mullem Vortum-Mullem Centrum |
1 | 558 | PVV 25% | BBB +11,6 pp |
| Stevensbeek | 1 | 554 | PVV 24% | BBB +8,5 pp |
| Landhorst | 1 | 553 | BBB 27% | BBB +19,4 pp |
| Ledeacker | 1 | 468 | PVV 24% | VVD +5,5 pp |
| Westerbeek | 1 | 427 | PVV 25% | BBB +12,2 pp |
| Sint Agatha Sint Agatha kern |
1 | 372 | PVV 20% | PVV −6,2 pp |
| Holthees Holthees Centrum |
1 | 369 | PVV 31% | PVV +5,1 pp |
| Katwijk Katwijk kern |
1 | 368 | PVV 26% | BBB −3,9 pp |
| Groeningen Groeningen Centrum |
1 | 358 | PVV 22% | PVV −4,0 pp |
| Linden Linden kern |
1 | 226 | PVV 23% | D66 +4,7 pp |
Afwijkend: de partij waarvan het aandeel in de wijk het meest verschilt van het aandeel in heel Land van Cuijk, in procentpunt (pp).
Waar is elke partij het sterkst?
- PVV (25,8% in de gemeente)
Sterkst in Maashees (34,4%), zwakst in Sint Agatha (19,6%). - VVD (17,4% in de gemeente)
Sterkst in Beers (23,3%), zwakst in Landhorst (11,0%). - Nieuw Sociaal Contract (14,8% in de gemeente)
Sterkst in Vortum-Mullem (18,5%), zwakst in Stevensbeek (11,4%). - GroenLinks-PvdA (11,0% in de gemeente)
Sterkst in Linden (15,5%), zwakst in Landhorst (4,3%). - BBB (7,9% in de gemeente)
Sterkst in Landhorst (27,3%), zwakst in Grave (3,2%). - D66 (5,5% in de gemeente)
Sterkst in Linden (10,2%), zwakst in Sint Hubert (2,4%).
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. We hebben elk stembureau ingedeeld in de wijk (CBS-indeling) waar het postcodegebied van het bureau het meest in ligt. Zie de uitslag per wijk daarom als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners. De wijken zijn die van nu: de stembureaus van 2023 zijn ingedeeld in de huidige CBS-wijkindeling. 2 stembureaus konden niet aan een wijk worden gekoppeld en staan niet in dit overzicht.
Uitslag per stembureau in Land van Cuijk · Verkiezingsuitslag van heel Land van Cuijk