Hoe stemde Schoonhoven in Krimpenerwaard in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Schoonhoven-Oude Stad, Schoonhoven-West, Schoonhoven-Noord, Willige-Langerak
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 7 stembureaus in Schoonhoven 8.683 geldige stemmen uitgebracht (23,0% van alle stemmen in Krimpenerwaard). D66 werd hier de grootste met 16,4%. Vergeleken met heel Krimpenerwaard scoorden D66 (+4,0 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,6 pp) hier hoger en SGP (−7,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 1.420 | 16,4% | 12,3% | +4,0 pp |
| CDA | 1.337 | 15,4% | 13,8% | +1,6 pp |
| VVD | 1.278 | 14,7% | 14,6% | +0,1 pp |
| PVV | 1.230 | 14,2% | 15,6% | −1,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 783 | 9,0% | 7,4% | +1,6 pp |
| JA21 | 664 | 7,6% | 8,3% | −0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 416 | 4,8% | 5,3% | −0,5 pp |
| ChristenUnie | 332 | 3,8% | 3,8% | +0,0 pp |
| DENK | 261 | 3,0% | 1,1% | +1,9 pp |
| SGP | 217 | 2,5% | 9,7% | −7,2 pp |
| BBB | 162 | 1,9% | 3,0% | −1,1 pp |
| SP | 149 | 1,7% | 1,2% | +0,5 pp |
| 50PLUS | 129 | 1,5% | 1,4% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 128 | 1,5% | 1,1% | +0,4 pp |
| Volt | 79 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp |
| NSC | 37 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 16 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 13 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 7 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| BVNL | 7 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| LP | 5 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 4 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Schoonhoven
- Zalencentrum de Overkant Schoonhoven-Oude Stad · 2871 BC · 1.584 stemmen · D66 20%
- P.G. de Hoeksteen Schoonhoven-West · 2871 LD · 1.495 stemmen · CDA 19%
- De Bron Schoonhoven-Oude Stad · 2871 AH · 1.404 stemmen · CDA 17%
- Pasteurzaal nabij PCBS De Rank Schoonhoven-West · 2871 JM · 1.318 stemmen · PVV 18%
- Albert Plesman Sporthal Schoonhoven-Noord · 2871 HJ · 1.267 stemmen · PVV 18%
- VV Schoonhoven Schoonhoven-Oude Stad · 2871 AX · 924 stemmen · D66 21%
- Zwembad 't Wilgerak Willige-Langerak · 2871 AD · 691 stemmen · VVD 24%
Andere wijken in Krimpenerwaard
- Lekkerkerk 5.050 stemmen · PVV 18%
- Krimpen aan de Lek 4.512 stemmen · PVV 20%
- Ouderkerk aan den IJssel 3.822 stemmen · SGP 20%
- Stolwijk 3.634 stemmen · SGP 21%
- Bergambacht 3.567 stemmen · CDA 16%
- Haastrecht 2.963 stemmen · CDA 19%
- Gouderak 1.636 stemmen · PVV 22%
- Berkenwoude 1.195 stemmen · SGP 33%
- Ammerstol 1.163 stemmen · PVV 17%
- Bergstoep 1.008 stemmen · VVD 20%
- Vlist 448 stemmen · CDA 16%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.