Hoe stemde Haastrecht in Krimpenerwaard in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Haastrecht-Dorpskern, Stein

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Haastrecht 2.963 geldige stemmen uitgebracht (7,9% van alle stemmen in Krimpenerwaard). CDA werd hier de grootste met 18,6%. Vergeleken met heel Krimpenerwaard scoorden CDA (+4,8 pp) en D66 (+2,1 pp) hier hoger en SGP (−7,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
CDA 552 18,6% 13,8% +4,8 pp
VVD 485 16,4% 14,6% +1,8 pp
PVV 473 16,0% 15,6% +0,4 pp
D66 428 14,4% 12,3% +2,1 pp
GroenLinks-PvdA 231 7,8% 7,4% +0,4 pp
JA21 225 7,6% 8,3% −0,7 pp
Forum voor Democratie 137 4,6% 5,3% −0,7 pp
BBB 126 4,3% 3,0% +1,3 pp
SGP 69 2,3% 9,7% −7,4 pp
ChristenUnie 58 2,0% 3,8% −1,8 pp
SP 48 1,6% 1,2% +0,5 pp
Partij voor de Dieren 47 1,6% 1,1% +0,5 pp
Volt 25 0,8% 0,6% +0,3 pp
50PLUS 24 0,8% 1,4% −0,6 pp
DENK 17 0,6% 1,1% −0,5 pp
NSC 8 0,3% 0,3% −0,0 pp
BIJ1 5 0,2% 0,1% +0,1 pp
BVNL 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
Piratenpartij 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
DE LINIE 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Haastrecht

Andere wijken in Krimpenerwaard

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Krimpenerwaard · Alle stembureaus