Uitslag per stembureau in Koggenland (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Koggenland 15 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis De Goorn, leverde 11,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 33%.
Bekijk de uitslag per wijk in Koggenland
Wat valt op
- 6 van de 15 stembureaus (40%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,82% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis De Goorn 11,5% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel Stembureau 1,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Mobiel Stembureau CDA +26,5 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Meerzicht Scharwoude 3,3% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Meerzicht Scharwoude | 353 | 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (3,3%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis De Goorn 1648 JG | 1.206 | 11,5% | 1.197 | #1 · 11,5% | 0,0177% | VVD (32%) | VVD +5,2 procentpunt | 9 (0,7%) | 0 |
| Café De Ridder 1647 ME | 1.120 | 10,7% | 1.108 | #2 · 10,7% | 0,0164% | VVD (36%) | Partij van de Arbeid - GROENLINKS +10,3 procentpunt | 11 (1,0%) | −1 |
| Dorpshuis De Brink 1713 HE | 1.086 | 10,4% | 1.076 | #3 · 10,4% | 0,0159% | CDA (33%) | VVD −7,3 procentpunt | 10 (0,9%) | 0 |
| obs De Ieveling Avenhorn 1633 HE | 925 | 8,8% | 918 | #4 · 8,8% | 0,0136% | VVD (30%) | CDA −4,2 procentpunt | 6 (0,6%) | −1 |
| obs De Kelderswerf 1713 VC | 820 | 7,8% | 813 | #5 · 7,8% | 0,0120% | GEMEENTE BELANGEN KOGGENLAND (32%) | GEMEENTE BELANGEN KOGGENLAND +16,4 procentpunt | 7 (0,9%) | 0 |
| Raadhuis 1648 JG | 773 | 7,4% | 770 | #6 · 7,4% | 0,0114% | VVD (33%) | VVD +5,8 procentpunt | 4 (0,5%) | +1 |
| Oeverland Spierdijk 1641 LA | 776 | 7,4% | 769 | #7 · 7,4% | 0,0114% | CDA (36%) | CDA +9,1 procentpunt | 7 (0,9%) | 0 |
| de Caegh 1713 BM | 713 | 6,8% | 710 | #8 · 6,8% | 0,0105% | VVD (34%) | GEMEENTE BELANGEN KOGGENLAND +7,5 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Dorpshuis de Oude School 1711 RK | 675 | 6,5% | 674 | #9 · 6,5% | 0,0100% | CDA (26%) | GEMEENTE BELANGEN KOGGENLAND +9,5 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Batter 1645 PN | 666 | 6,4% | 665 | #10 · 6,4% | 0,0099% | CDA (34%) | CDA +7,3 procentpunt | 2 (0,3%) | +1 |
| Batter/School 1645 PN | 623 | 6,0% | 616 | #11 · 5,9% | 0,0091% | CDA (35%) | CDA +8,4 procentpunt | 7 (1,1%) | 0 |
| Meerzicht Scharwoude 1634 EE | 364 | 3,5% | 353 | #12 · 3,4% | 0,0052% | VVD (20%) | PK +14,9 procentpunt | 12 (3,3%) | +1 |
| Dorpshuis, Zuidermeer 1652 CV | 322 | 3,1% | 320 | #13 · 3,1% | 0,0047% | CDA (35%) | CDA +8,5 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| NH.Kerk Oudendijk 1631 DE | 245 | 2,3% | 243 | #14 · 2,3% | 0,0036% | VVD (30%) | CDA −20,3 procentpunt | 2 (0,8%) | 0 |
| Mobiel Stembureau 1633 ZG | 151 | 1,4% | 149 | #15 · 1,4% | 0,0022% | CDA (53%) | CDA +26,5 procentpunt | 3 (2,0%) | +1 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Koggenland dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Koggenland per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.