Stembureau Basisschool De Diabolo in Kerkrade (2018)
Postcode 6461 EX · Wijk Kerkrade-Oost
Hier waren 634 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Kerkrade) en zijn 630 geldige stemmen uitgebracht. Burgerbelangen werd hier de grootste met 32,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Burgerbelangen | 202 | 32,1% | 29,7% | +2,3 pp | 3,8% |
| Lokaal Alternatief | 78 | 12,4% | 8,9% | +3,5 pp | 4,9% |
| PvdA | 72 | 11,4% | 12,1% | −0,7 pp | 3,3% |
| CDA | 68 | 10,8% | 7,6% | +3,2 pp | 4,9% |
| SP | 57 | 9,0% | 10,4% | −1,3 pp | 3,0% |
| VVD | 51 | 8,1% | 5,9% | +2,2 pp | 4,8% |
| Ons Kerkrade | 37 | 5,9% | 14,4% | −8,6 pp | 1,4% |
| Ouderenpartij Kerkrade | 32 | 5,1% | 5,2% | −0,1 pp | 3,4% |
| D66 | 16 | 2,5% | 2,5% | +0,0 pp | 3,6% |
| GROENLINKS | 15 | 2,4% | 2,9% | −0,5 pp | 2,9% |
| K.O.E. | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 2,9% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Kerkrade, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tim Weijers (Burgerbelangen) · 55 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Leo Jongen (PvdA) · 45 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Marianne Laumann (SP) · 30 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Bert Bejas (CDA) · 25 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Nettie Paul-Ubachs (Burgerbelangen) · 23 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Dion Schneider (VVD) · 22 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jo Schlangen (Burgerbelangen) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jo Paas (Ouderenpartij Kerkrade) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Winand Heijltjes (Burgerbelangen) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Betty Bremen-Munsters (Lokaal Alternatief) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Silke Meijers (Lokaal Alternatief) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jo Bok (Lokaal Alternatief) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Moon Peerboom-Spiertz (Lokaal Alternatief) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Niklas Wiertz (CDA) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Marc Charlier (Lokaal Alternatief) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Ons Kerkrade haalde hier −8,6 pp minder dan gemiddeld in Kerkrade.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 29 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Kerkrade en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 29 stemmen in Kerkrade komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 573 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 634 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 634 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 1,00% in Kerkrade en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Kerkrade
- Centrum Op de Bies 631 stemmen · Burgerbelangen 39%
- Basisschool De Schatkist 623 stemmen · Burgerbelangen 34%
- Basisschool de Veldhof 646 stemmen · Ons Kerkrade 48%
- Café Ejen Bouwerweij 617 stemmen · Burgerbelangen 40%
- Basisschool St. Ursula 690 stemmen · Burgerbelangen 24%
- 't Westhoes 612 stemmen · Burgerbelangen 41%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.