Hoe stemde Katwijk Noord in Katwijk in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Rijnsoever-Oost, Rijnsoever-West, Hoornes-West
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 8 stembureaus in Katwijk Noord 8.514 geldige stemmen uitgebracht (20,2% van alle stemmen in Katwijk). PVV werd hier de grootste met 26,2%. Vergeleken met heel Katwijk scoorden PVV (+4,2 pp) en Forum voor Democratie (+1,2 pp) hier hoger en CDA (−2,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.231 | 26,2% | 22,0% | +4,2 pp |
| CDA | 1.226 | 14,4% | 16,6% | −2,2 pp |
| VVD | 987 | 11,6% | 13,2% | −1,6 pp |
| SGP | 749 | 8,8% | 9,5% | −0,7 pp |
| JA21 | 703 | 8,3% | 7,9% | +0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 627 | 7,4% | 6,2% | +1,2 pp |
| D66 | 622 | 7,3% | 8,6% | −1,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 405 | 4,8% | 4,9% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 325 | 3,8% | 4,4% | −0,6 pp |
| BBB | 186 | 2,2% | 1,9% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 100 | 1,2% | 0,9% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 92 | 1,1% | 1,1% | +0,0 pp |
| DENK | 87 | 1,0% | 0,8% | +0,3 pp |
| SP | 81 | 1,0% | 0,9% | +0,1 pp |
| Volt | 27 | 0,3% | 0,5% | −0,1 pp |
| NSC | 19 | 0,2% | 0,3% | −0,0 pp |
| BVNL | 9 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 9 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 7 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 4 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Katwijk Noord
- Hockeyclub Catwyck Rijnsoever-Oost · 2221 KJ · 1.519 stemmen · PVV 21%
- Maranathacentrum Rijnsoever-West · 2221 NT · 1.278 stemmen · PVV 25%
- Jeugdhuis de Poolster Rijnsoever-West · 2221 NT · 1.128 stemmen · PVV 26%
- Pnielkerk Hoornes-West · 2221 BN · 1.044 stemmen · PVV 29%
- Pnielkerk 2 Hoornes-West · 2221 BN · 985 stemmen · PVV 27%
- Sporthal Rijnsoever Rijnsoever-West · 2221 JA · 889 stemmen · PVV 30%
- IJsclub Voorwaarts Katwijk Hoornes-West · 2221 CH · 880 stemmen · PVV 31%
- Pieter Groen Rijnsoever-Oost · 2221 VV · 791 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Katwijk
- Katwijk aan Zee 12.038 stemmen · PVV 22%
- Rijnsburg 11.054 stemmen · CDA 20%
- Katwijk aan den Rijn 6.514 stemmen · PVV 24%
- Valkenburg 3.930 stemmen · CDA 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.