Hoe stemde Katwijk Noord in Katwijk in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Hoornes-West, Rijnsoever-Oost, Rijnsoever-West
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 7 stembureaus in Katwijk Noord 8.275 geldige stemmen uitgebracht (19,8% van alle stemmen in Katwijk). PVV werd hier de grootste met 36,4%. Vergeleken met heel Katwijk scoorden PVV (+4,7 pp) en BBB (+0,1 pp) hier hoger en VVD (−1,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 3.013 | 36,4% | 31,7% | +4,7 pp |
| VVD | 1.033 | 12,5% | 13,9% | −1,4 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 934 | 11,3% | 12,0% | −0,7 pp |
| SGP | 642 | 7,8% | 8,6% | −0,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 484 | 5,8% | 6,3% | −0,5 pp |
| CDA | 457 | 5,5% | 6,4% | −0,9 pp |
| ChristenUnie | 411 | 5,0% | 5,3% | −0,3 pp |
| BBB | 294 | 3,6% | 3,5% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 207 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp |
| D66 | 198 | 2,4% | 3,0% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 153 | 1,8% | 1,5% | +0,4 pp |
| SP | 141 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp |
| DENK | 99 | 1,2% | 0,8% | +0,4 pp |
| JA21 | 64 | 0,8% | 0,8% | −0,1 pp |
| Volt | 48 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 34 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 30 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 9 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 7 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 4 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Katwijk Noord
- Pnielkerk Hoornes-West · 2221 BN · 2.087 stemmen · PVV 37%
- Hockeyclub Catwyck Rijnsoever-Oost · 2221 KJ · 1.202 stemmen · PVV 32%
- Jeugdhuis de Poolster Rijnsoever-West · 2221 NT · 1.189 stemmen · PVV 34%
- Maranathacentrum Rijnsoever-West · 2221 NT · 1.131 stemmen · PVV 34%
- Voetbalvereniging Katwijk Rijnsoever-Oost · 2221 KK · 917 stemmen · PVV 40%
- Sporthal Rijnsoever Rijnsoever-West · 2221 JA · 891 stemmen · PVV 41%
- IJsclub Voorwaarts Katwijk Hoornes-West · 2221 CH · 858 stemmen · PVV 38%
Andere wijken in Katwijk
- Katwijk aan Zee 12.060 stemmen · PVV 31%
- Rijnsburg 10.871 stemmen · PVV 30%
- Katwijk aan den Rijn 6.641 stemmen · PVV 33%
- Valkenburg 3.860 stemmen · PVV 27%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.