Stembureau Gezondheidscentrum Zeehos in Katwijk
Postcode 2225 MJ · Wijk Katwijk aan Zee
Hier waren 701 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Katwijk) en zijn 700 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 24,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 168 | 24,0% | 17,7% | +6,3 pp | 3,1% |
| DURF | 144 | 20,6% | 22,0% | −1,5 pp | 2,1% |
| CDA | 116 | 16,6% | 19,3% | −2,7 pp | 2,0% |
| VVD | 73 | 10,4% | 11,4% | −1,0 pp | 2,1% |
| PvdA | 64 | 9,1% | 8,7% | +0,5 pp | 2,4% |
| ChristenUnie | 56 | 8,0% | 8,3% | −0,3 pp | 2,2% |
| KiesKatwijk | 29 | 4,1% | 4,5% | −0,4 pp | 2,1% |
| GemeenteBelangen | 28 | 4,0% | 3,7% | +0,3 pp | 2,4% |
| D66 | 14 | 2,0% | 3,1% | −1,1 pp | 1,5% |
| Samen voor KRV | 8 | 1,1% | 1,2% | −0,0 pp | 2,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Katwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sonny Spek (DURF) · 108 stemmen · 15,4% van alle stemmen hier
- Dirk Remmelzwaal (SGP) · 84 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Lennart van der Plas (VVD) · 52 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Ben van der Plas (ChristenUnie) · 36 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Matthijs van Tuijl (PvdA) · 35 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Barend Tensen (CDA) · 32 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Wim van Duijn (SGP) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Leendert van Duijn (CDA) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- René Slootweg (GemeenteBelangen) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Kimberley van der Nagel-Riethoven (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Andrea Ouwehand-Kromhout (PvdA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Gijsbert Schrijvers (KiesKatwijk) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jaap Haasnoot (KiesKatwijk) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Ralf Boland (D66) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Samantha Haasnoot-van der Plas (ChristenUnie) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Katwijk.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 35 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Katwijk en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Katwijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 613 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 88 |
| Toegelaten kiezers | 701 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 701 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,14% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Katwijk en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Katwijk
- Pnielkerk 709 stemmen · DURF 26%
- Het Dorpshuis Valkenburg (stembureau 2) 680 stemmen · CDA 29%
- Het Anker 728 stemmen · SGP 43%
- Open Hof Kerk 664 stemmen · CDA 22%
- Jeugdhuis de Poolster 775 stemmen · DURF 31%
- Locatie Pieter Groen 654 stemmen · DURF 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.