Uitslag per stembureau in Kampen

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Kampen 38 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 64,8%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Eudokiakerk, leverde 3,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 11%.

Wat valt op

  • 10 van de 38 stembureaus (26%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,36% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Stembureau Eudokiakerk 8265 DD 1.067 3,8% 1.067 #1 · 3,8% 0,0140% ChristenUnie (20%) SGP −6,4 procentpunt 1 (0,1%) +1
Stembureau De Herberg 8277 AA 1.064 3,8% 1.061 #2 · 3,8% 0,0139% SGP (50%) SGP +36,2 procentpunt 3 (0,3%) 0
Stembureau Myosotis 8266 AB 1.048 3,7% 1.046 #3 · 3,7% 0,0137% ChristenUnie (17%) SGP −4,5 procentpunt 2 (0,2%) 0
Stembureau De Bron 8271 BB 1.009 3,6% 1.008 #4 · 3,6% 0,0132% SGP (22%) SGP +7,3 procentpunt 2 (0,2%) +1
Stembureau Vakgarage Van Winsum 8265 WX 956 3,4% 949 #5 · 3,4% 0,0124% CDA (17%) SGP −7,8 procentpunt 7 (0,7%) 0
Stembureau Bazuinkerk 8265 RL 943 3,3% 940 #6 · 3,3% 0,0123% CDA (18%) SGP −7,0 procentpunt 3 (0,3%) 0
Stembureau Kerkelijk Centrum Open Hof 8265 BB 914 3,2% 912 #7 · 3,2% 0,0120% Gemeente Belang Kampen (18%) Gemeente Belang Kampen +7,7 procentpunt 3 (0,3%) +1
Stembureau De Hoeksteen 1 8271 GB 914 3,2% 911 #8 · 3,2% 0,0119% ChristenUnie (25%) ChristenUnie +8,5 procentpunt 0 (0,0%) −3
Stembureau Maarlenhof 8271 TB 856 3,0% 852 #9 · 3,0% 0,0112% SGP (27%) SGP +12,4 procentpunt 4 (0,5%) 0
Stembureau Sporthal Cellesbroek 8265 KA 854 3,0% 852 #10 · 3,0% 0,0112% Gemeente Belang Kampen (21%) Gemeente Belang Kampen +11,1 procentpunt 2 (0,2%) 0
Stembureau Westerkerk 8262 DC 853 3,0% 851 #11 · 3,0% 0,0112% CDA (16%) SGP −8,0 procentpunt 2 (0,2%) 0
Stembureau De Hoeksteen 3 8271 GB 848 3,0% 849 #12 · 3,0% 0,0111% ChristenUnie (25%) SGP +9,2 procentpunt 2 (0,2%) +3
Stembureau De Ommeland 8262 WE 844 3,0% 842 #13 · 3,0% 0,0110% Gemeente Belang Kampen (26%) Gemeente Belang Kampen +15,7 procentpunt 2 (0,2%) 0
Stembureau De Hoeksteen 2 8271 GB 826 2,9% 825 #14 · 2,9% 0,0108% ChristenUnie (24%) ChristenUnie +7,2 procentpunt 4 (0,5%) +3
Stembureau Hervormd Centrum De Zaaier 8271 BN 808 2,9% 804 #15 · 2,9% 0,0105% SGP (27%) SGP +12,5 procentpunt 4 (0,5%) 0
Stembureau De Schalmei 8265 RG 803 2,8% 800 #16 · 2,8% 0,0105% CDA (21%) SGP −7,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
Stembureau Bovenkerk 8261 JX 771 2,7% 769 #17 · 2,7% 0,0101% GroenLinks-PvdA (16%) GroenLinks-PvdA +8,5 procentpunt 2 (0,3%) 0
Stembureau Oosterholthoeve 1 8271 PS 741 2,6% 739 #18 · 2,6% 0,0097% SGP (31%) SGP +16,5 procentpunt 1 (0,1%) −1
Stembureau Wijkcentrum Reyersdam 8262 CN 727 2,6% 721 #19 · 2,6% 0,0095% Forum voor Democratie (22%) Forum voor Democratie +11,0 procentpunt 6 (0,8%) 0
Stembureau Sporthal KHC 1 8265 VC 721 2,6% 718 #20 · 2,6% 0,0094% CDA (17%) SGP −4,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
Stembureau Sporthal KHC 3 8265 VC 716 2,5% 713 #21 · 2,5% 0,0093% ChristenUnie (18%) VVD +6,7 procentpunt 3 (0,4%) 0
Stembureau Stadhuis 2 8261 DD 714 2,5% 713 #22 · 2,5% 0,0093% D66 (13%) SGP −7,7 procentpunt 1 (0,1%) 0
Stembureau Sporthal KHC 2 8265 VC 703 2,5% 701 #23 · 2,5% 0,0092% ChristenUnie (19%) VVD +4,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
Stembureau Almere College/ISK 8265 HZ 708 2,5% 699 #24 · 2,5% 0,0092% CDA (16%) SGP −8,1 procentpunt 7 (1,0%) −2
Stembureau Impact 8263 AH 703 2,5% 699 #25 · 2,5% 0,0092% Forum voor Democratie (19%) ChristenUnie −8,0 procentpunt 4 (0,6%) 0
Stembureau Stadhuis 1 8261 DD 698 2,5% 698 #26 · 2,5% 0,0092% CDA (15%) SGP −5,5 procentpunt 1 (0,1%) +1
Stembureau De Burgwal 8261 EP 694 2,5% 691 #27 · 2,5% 0,0091% GroenLinks-PvdA (20%) GroenLinks-PvdA +12,4 procentpunt 3 (0,4%) 0
Stembureau Stadsgehoorzaal Kampen 8261 ES 680 2,4% 677 #28 · 2,4% 0,0089% GroenLinks-PvdA (16%) SGP −9,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
Stembureau Oosterholthoeve 2 8271 PS 658 2,3% 655 #29 · 2,3% 0,0086% SGP (26%) SGP +11,7 procentpunt 3 (0,5%) 0
Stembureau De Amandelboom 8265 DC 652 2,3% 645 #30 · 2,3% 0,0085% CDA (16%) VVD −2,5 procentpunt 6 (0,9%) −1
Stembureau Parochiecentrum Het Klooster 8261 AS 612 2,2% 608 #31 · 2,2% 0,0080% GroenLinks-PvdA (15%) SGP −10,3 procentpunt 4 (0,7%) 0
Stembureau MFC De Toekomst 8274 BA 572 2,0% 571 #32 · 2,0% 0,0075% ChristenUnie (25%) ChristenUnie +9,0 procentpunt 1 (0,2%) 0
Stembureau An de Steege 8276 AG 506 1,8% 506 #33 · 1,8% 0,0066% ChristenUnie (28%) ChristenUnie +11,3 procentpunt 0 (0,0%) 0
Stembureau De Veenhof 8278 BC 503 1,8% 503 #34 · 1,8% 0,0066% SGP (48%) SGP +33,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Stembureau De Kandelaar 8275 AH 495 1,8% 494 #35 · 1,8% 0,0065% CDA (47%) CDA +31,1 procentpunt 1 (0,2%) 0
Stembureau Almere College Marinus Post 1 8264 PB 458 1,6% 455 #36 · 1,6% 0,0060% CDA (16%) SGP −9,6 procentpunt 3 (0,7%) 0
Stembureau Almere College Marinus Post 2 8264 PB 454 1,6% 451 #37 · 1,6% 0,0059% CDA (20%) SGP −9,2 procentpunt 3 (0,7%) 0
Stembureau Mobiel stembureau 8267 AB 139 0,5% 137 #38 · 0,5% 0,0018% SGP (24%) SGP +9,8 procentpunt 2 (1,4%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Kampen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Kampen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.