Stembureau Stembureau De Amandelboom in Kampen
Postcode 8265 DC
Hier waren 652 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Kampen) en zijn 645 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 106 | 16,4% | 15,6% | +0,8 pp | 2,4% |
| ChristenUnie | 101 | 15,7% | 16,4% | −0,8 pp | 2,2% |
| SGP | 84 | 13,0% | 14,3% | −1,2 pp | 2,1% |
| Gemeente Belang Kampen | 78 | 12,1% | 10,1% | +2,0 pp | 2,8% |
| Forum voor Democratie | 77 | 11,9% | 11,5% | +0,4 pp | 2,4% |
| GroenLinks-PvdA | 55 | 8,5% | 7,4% | +1,1 pp | 2,6% |
| Kampen Sociaal | 42 | 6,5% | 4,9% | +1,6 pp | 3,0% |
| VVD | 32 | 5,0% | 7,5% | −2,5 pp | 1,5% |
| Hart voor Kampen | 30 | 4,7% | 4,3% | +0,3 pp | 2,5% |
| D66 | 24 | 3,7% | 6,0% | −2,3 pp | 1,4% |
| SP | 16 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 2,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Kampen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jan Peter van der Sluis (ChristenUnie) · 74 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Annelies Strikkers (Forum voor Democratie) · 60 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- B. van den Belt (SGP) · 57 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Robertjan de Wilde (CDA) · 54 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Patrick Broekema (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Suat Azer (Gemeente Belang Kampen) · 26 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Richard Boddeus (Kampen Sociaal) · 26 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Elina Blokzijl (Gemeente Belang Kampen) · 21 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Nardus Koster (Hart voor Kampen) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Dirk-Jan Lokhorst (VVD) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Carolien Nies-Knol (CDA) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Anne Christina Faber (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gerben Wijnja (D66) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Erik Kanis (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jacolien van de Wetering-de Groot (CDA) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −2,5 pp minder dan gemiddeld in Kampen.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 38 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Kampen en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Kampen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 588 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 64 |
| Toegelaten kiezers | 652 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 651 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,9%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 0,36% in Kampen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Kampen
- Stembureau Oosterholthoeve 2 655 stemmen · SGP 26%
- Stembureau Parochiecentrum Het Klooster 608 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Stembureau Stadsgehoorzaal Kampen 677 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Stembureau MFC De Toekomst 571 stemmen · ChristenUnie 25%
- Stembureau De Burgwal 691 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau An de Steege 506 stemmen · ChristenUnie 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.