Stembureau Gymzaal De Plantage in Houten (2025)
Postcode 3991 ZE · Wijk Houten Zuid-West
Hier zijn 1.914 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 27,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 518 | 27,1% | 21,3% | +5,7 pp | 7,3% |
| VVD | 379 | 19,8% | 15,3% | +4,5 pp | 7,5% |
| PVV | 235 | 12,3% | 12,6% | −0,3 pp | 5,6% |
| CDA | 203 | 10,6% | 12,5% | −1,9 pp | 4,9% |
| GroenLinks-PvdA | 174 | 9,1% | 14,7% | −5,6 pp | 3,6% |
| JA21 | 154 | 8,0% | 6,0% | +2,0 pp | 7,7% |
| Forum voor Democratie | 63 | 3,3% | 3,1% | +0,1 pp | 6,0% |
| ChristenUnie | 38 | 2,0% | 3,5% | −1,5 pp | 3,3% |
| DENK | 30 | 1,6% | 1,0% | +0,6 pp | 9,5% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 1,3% | 1,7% | −0,4 pp | 4,3% |
| Volt | 21 | 1,1% | 1,5% | −0,4 pp | 4,2% |
| BBB | 19 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 3,8% |
| 50PLUS | 17 | 0,9% | 1,2% | −0,3 pp | 4,2% |
| SGP | 16 | 0,8% | 1,9% | −1,0 pp | 2,6% |
| SP | 12 | 0,6% | 1,2% | −0,6 pp | 2,9% |
| NSC | 4 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 4,1% |
| BVNL | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 6,5% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,8% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 9,1% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 12,5% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,3% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Houten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +5,7 pp meer dan gemiddeld in Houten.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 22 stembureaus: 5,8% van alle geldige stemmen in Houten en 0,0184% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Houten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Houten
- RKBS De Zevensprong 1.930 stemmen · D66 25%
- Het Kruispunt 1.900 stemmen · D66 20%
- RKBS Aventurijn 2.080 stemmen · D66 25%
- Sociaal Cultureel Centrum De Wiese 1.542 stemmen · VVD 22%
- Gemeentehuis 2.139 stemmen · D66 19%
- PCB Wereldwijs 1.520 stemmen · D66 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.