Stembureau Basisschool Erflanden (1) in Hoogeveen
Postcode 7908 XN · Wijk De Weide
Hier waren 805 kiezers toegelaten (3,3% van alle toegelaten kiezers in Hoogeveen) en zijn 804 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 209 | 26,0% | 15,2% | +10,8 pp | 5,7% |
| Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. | 169 | 21,0% | 23,6% | −2,6 pp | 3,0% |
| CDA | 113 | 14,1% | 14,5% | −0,5 pp | 3,2% |
| Forum voor Democratie | 99 | 12,3% | 16,4% | −4,1 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 80 | 10,0% | 14,2% | −4,3 pp | 2,3% |
| ChristenUnie | 62 | 7,7% | 6,5% | +1,2 pp | 4,0% |
| D66 | 43 | 5,3% | 2,9% | +2,4 pp | 6,1% |
| SGP | 19 | 2,4% | 3,6% | −1,2 pp | 2,2% |
| SP | 10 | 1,2% | 3,0% | −1,8 pp | 1,4% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoogeveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ronald Klok (VVD) · 93 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Vincent Vos (Forum voor Democratie) · 66 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Annette Jansen-Brandsema (CDA) · 53 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Hilma Hooijer-Everts (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 49 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Martien van Dijk (ChristenUnie) · 28 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Aron Sieders (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Jennet Haar-Reinders (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 23 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Daniel Wijnja (CDA) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jolanda Oosterhof-Kok (VVD) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Roel Rauwerdink (VVD) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Johannes Prakken (D66) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Stan van Eck (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Lisa Charlotte Nahafahik-Schonewille (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jacob van der Heide (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Petra van Eijk (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +10,8 pp meer dan gemiddeld in Hoogeveen.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 36 stembureaus: 3,3% van alle geldige stemmen in Hoogeveen en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Hoogeveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 714 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 91 |
| Toegelaten kiezers | 805 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 805 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,38% in Hoogeveen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hoogeveen
- NNCZ De Kaap 823 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 25%
- Basisschool de Schuthoek 801 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 21%
- Buurthuis De Weideblik 953 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 21%
- MFC Het Knooppunt 790 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 23%
- Ontmoetingscentrum de Wenning 957 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 27%
- Basisschool Erflanden (2) 773 stemmen · VVD 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.