Stembureau Wijkcentrum Lopes Dias (16-03-2022) in Hilversum (2022)
Postcode 1222 VE · Wijk Noordoost
Hier waren 985 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Hilversum) en zijn 976 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Hilversum werd hier de grootste met 24,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Hilversum | 237 | 24,3% | 18,6% | +5,6 pp | 3,5% |
| GROENLINKS | 130 | 13,3% | 11,3% | +2,0 pp | 3,2% |
| D66 | 118 | 12,1% | 17,5% | −5,4 pp | 1,9% |
| SP | 111 | 11,4% | 5,6% | +5,8 pp | 5,5% |
| CDA | 70 | 7,2% | 9,2% | −2,1 pp | 2,1% |
| PvdA | 66 | 6,8% | 6,8% | −0,0 pp | 2,7% |
| Democraten Hilversum | 51 | 5,2% | 6,9% | −1,7 pp | 2,1% |
| BVNL | 51 | 5,2% | 2,8% | +2,4 pp | 5,0% |
| VVD | 49 | 5,0% | 13,7% | −8,7 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 46 | 4,7% | 4,5% | +0,2 pp | 2,8% |
| Hilversums Lokaal Belang | 26 | 2,7% | 1,6% | +1,0 pp | 4,4% |
| Leefbaar Hilversum | 21 | 2,2% | 1,3% | +0,9 pp | 4,5% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Karin Walters-Vos (Hart voor Hilversum) · 104 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Marleen Remmers (GROENLINKS) · 76 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Paul Vonk (SP) · 54 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Annette Wolthers (D66) · 50 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Femke van Drooge (PvdA) · 45 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Hakan Koç (Hart voor Hilversum) · 41 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Bianca Verweij (SP) · 34 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Abdellatif Zaabat (D66) · 32 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Frederique Durlacher (BVNL) · 32 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Gerben van Voorden (CDA) · 31 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Arno Scheepers (VVD) · 26 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Bas Nanninga (ChristenUnie) · 26 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Ria de Jong-Schrijvers (Hart voor Hilversum) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Edwin Göbbels (Democraten Hilversum) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Mirjam Kooloos (Leefbaar Hilversum) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −8,7 pp minder dan gemiddeld in Hilversum.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 63 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0142% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 893 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 92 |
| Toegelaten kiezers | 985 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 984 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 8 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Hilversum en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hilversum
- Bethlehemkerk (16-03-2022) 1.030 stemmen · Hart voor Hilversum 19%
- Goudenregenschool (16-03-2022) 949 stemmen · Hart voor Hilversum 18%
- Bavinckschool (16-03-2022) 1.051 stemmen · D66 23%
- Sporthal De Meent (16-03-2022) 927 stemmen · Hart voor Hilversum 27%
- Lorentzschool (16-03-2022) 1.099 stemmen · Hart voor Hilversum 19%
- Parochie Emmaus-Paulus (16-03-2022) 892 stemmen · Hart voor Hilversum 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.