Stembureau Wijkcentrum 'De Koepel' (16-03-2022) in Hilversum (2022)

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2018

Postcode 1216 JC · Wijk Zuidwest

Hier waren 1.149 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Hilversum) en zijn 1.146 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Hilversum werd hier de grootste met 27,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Hart voor Hilversum 317 27,7% 18,6% +9,0 pp 4,7%
VVD 137 12,0% 13,7% −1,8 pp 2,8%
CDA 123 10,7% 9,2% +1,5 pp 3,7%
D66 117 10,2% 17,5% −7,3 pp 1,9%
PvdA 90 7,9% 6,8% +1,0 pp 3,7%
GROENLINKS 84 7,3% 11,3% −4,0 pp 2,1%
Democraten Hilversum 71 6,2% 6,9% −0,7 pp 2,9%
SP 68 5,9% 5,6% +0,3 pp 3,4%
ChristenUnie 48 4,2% 4,5% −0,3 pp 3,0%
BVNL 46 4,0% 2,8% +1,2 pp 4,5%
Hilversums Lokaal Belang 29 2,5% 1,6% +0,9 pp 5,0%
Leefbaar Hilversum 16 1,4% 1,3% +0,1 pp 3,4%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Karin Walters-Vos (Hart voor Hilversum) · 198 stemmen · 17,3% van alle stemmen hier
  2. Arno Scheepers (VVD) · 84 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Annette Wolthers (D66) · 71 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  4. Femke van Drooge (PvdA) · 67 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  5. Gerben van Voorden (CDA) · 60 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  6. Marleen Remmers (GROENLINKS) · 53 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Paul Vonk (SP) · 37 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  8. Edwin Göbbels (Democraten Hilversum) · 34 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Frederique Durlacher (BVNL) · 31 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Jacobine van Exel - van Dijk (CDA) · 26 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Abdellatif Zaabat (D66) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  12. Bianca Verweij (SP) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  13. Chris Groeneveld (Hart voor Hilversum) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Bas Nanninga (ChristenUnie) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Malika Boukhriss (Hart voor Hilversum) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hart voor Hilversum haalde hier +9,0 pp meer dan gemiddeld in Hilversum.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 63 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0166% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.044
Geldige volmachtbewijzen105
Toegelaten kiezers1.149
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.149
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Hilversum en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Hilversum

Alle stembureaus in Hilversum

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.