Stembureau Raadhuis in Hilversum (2023)

Ook bekijken: 2025 · 2022 · 2018

Postcode 1217 JE · Wijk Noordwest

Hier zijn 1.865 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 26,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 493 26,4% 17,4% +9,1 pp 5,5%
GroenLinks-PvdA 369 19,8% 21,5% −1,8 pp 3,3%
D66 263 14,1% 10,0% +4,1 pp 5,1%
PVV 190 10,2% 17,6% −7,4 pp 2,1%
Nieuw Sociaal Contract 172 9,2% 10,2% −0,9 pp 3,3%
Partij voor de Dieren 73 3,9% 3,5% +0,4 pp 4,1%
Volt 73 3,9% 2,8% +1,1 pp 5,1%
Forum voor Democratie 47 2,5% 2,3% +0,2 pp 4,0%
CDA 46 2,5% 2,4% +0,1 pp 3,8%
SP 32 1,7% 3,0% −1,3 pp 2,1%
BBB 25 1,3% 2,0% −0,7 pp 2,4%
DENK 23 1,2% 2,6% −1,4 pp 1,7%
ChristenUnie 18 1,0% 1,6% −0,6 pp 2,3%
JA21 13 0,7% 0,6% +0,1 pp 4,2%
50PLUS 8 0,4% 0,5% −0,1 pp 3,1%
BVNL / Groep Van Haga 6 0,3% 0,5% −0,2 pp 2,3%
SGP 5 0,3% 0,5% −0,2 pp 2,2%
BIJ1 4 0,2% 0,5% −0,3 pp 1,6%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% −0,0 pp 2,7%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 3,6%
LP 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 3,0%
Nederland met een PLAN 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 2,3%
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,2% −0,2 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +9,1 pp meer dan gemiddeld in Hilversum.
  • Qua gewicht is dit het 4e van de 46 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0181% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Hilversum

Alle stembureaus in Hilversum

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.