Stembureau OBS Lorentzschool in Hilversum (2025)
Postcode 1223 HN · Wijk Oost
Hier zijn 1.983 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 23,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 456 | 23,0% | 24,3% | −1,4 pp | 3,6% |
| GroenLinks-PvdA | 398 | 20,1% | 17,4% | +2,7 pp | 4,4% |
| PVV | 312 | 15,7% | 11,9% | +3,8 pp | 5,0% |
| VVD | 185 | 9,3% | 14,3% | −5,0 pp | 2,5% |
| CDA | 133 | 6,7% | 8,9% | −2,2 pp | 2,9% |
| JA21 | 94 | 4,7% | 4,5% | +0,3 pp | 4,0% |
| DENK | 79 | 4,0% | 2,6% | +1,4 pp | 5,8% |
| Forum voor Democratie | 77 | 3,9% | 3,6% | +0,2 pp | 4,0% |
| Partij voor de Dieren | 61 | 3,1% | 2,9% | +0,2 pp | 4,1% |
| SP | 40 | 2,0% | 1,9% | +0,1 pp | 4,0% |
| Volt | 34 | 1,7% | 1,8% | −0,1 pp | 3,6% |
| ChristenUnie | 31 | 1,6% | 1,3% | +0,3 pp | 4,6% |
| 50PLUS | 30 | 1,5% | 1,3% | +0,2 pp | 4,5% |
| BBB | 25 | 1,3% | 1,3% | −0,1 pp | 3,6% |
| BIJ1 | 11 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 5,7% |
| NSC | 6 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 3,5% |
| SGP | 3 | 0,2% | 0,4% | −0,3 pp | 1,3% |
| BVNL | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,1% |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 2,8% |
| Vrij Verbond | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 14,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 1,7% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp | 0,8% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Hilversum.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 47 stembureaus: 3,8% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0191% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Hilversum
- Wijkcentrum 'De Koepel' 1.989 stemmen · PVV 20%
- Bethlehemkerk 1.909 stemmen · D66 24%
- Raadhuis 2.029 stemmen · D66 29%
- Wijkcentrum de Kruisdam 1.892 stemmen · D66 20%
- De Morgensterkerk 2.071 stemmen · D66 26%
- Wijkcentrum St.Joseph 1.747 stemmen · PVV 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.