Uitslag per stembureau in Het Hogeland (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Het Hogeland 51 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Dorpshuis Agricola, leverde 3,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 10%.

Bekijk de uitslag per wijk in Het Hogeland

Wat valt op

  • 14 van de 51 stembureaus (27%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,71% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Op Roakeldais 1 473 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
Sporthal Scherphorn 443 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%)
De Hoogte 14-03-2022 261 9 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten
St. Vincentiusgebouw 14-03-2022 236 9 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Dorpshuis Agricola 753 3,5% 747 #1 · 3,5% 0,0108% GemeenteBelangen Het Hogeland (19%) Hogeland Lokaal Centraal +6,3 procentpunt 7 (0,9%) +1
Sporthal De Vlijt 722 3,3% 719 #2 · 3,4% 0,0104% GemeenteBelangen Het Hogeland (25%) GROENLINKS −4,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
Dorpshuis Eenrum 719 3,3% 709 #3 · 3,3% 0,0103% GemeenteBelangen Het Hogeland (30%) PvdA +12,6 procentpunt 10 (1,4%) 0
Gymzaal Schoolstraat 687 3,2% 685 #4 · 3,2% 0,0099% GemeenteBelangen Het Hogeland (20%) Hogeland Lokaal Centraal +6,6 procentpunt 2 (0,3%) 0
Dorpshuis De Kern 678 3,1% 675 #5 · 3,2% 0,0098% GROENLINKS (31%) GROENLINKS +19,4 procentpunt 2 (0,3%) −1
Terra Winsum 648 3,0% 646 #6 · 3,0% 0,0094% GemeenteBelangen Het Hogeland (26%) Hogeland Lokaal Centraal −3,7 procentpunt 2 (0,3%) 0
Ubbegaheem 618 2,9% 614 #7 · 2,9% 0,0089% ChristenUnie (21%) ChristenUnie +8,0 procentpunt 4 (0,6%) 0
Het Anker 607 2,8% 606 #8 · 2,8% 0,0088% CDA (27%) CDA +13,4 procentpunt 1 (0,2%) 0
De Meenschaar 575 2,7% 570 #9 · 2,7% 0,0083% GemeenteBelangen Het Hogeland (17%) GemeenteBelangen Het Hogeland −6,9 procentpunt 5 (0,9%) 0
HHC Winsum 571 2,6% 568 #10 · 2,7% 0,0082% GemeenteBelangen Het Hogeland (25%) ChristenUnie +4,6 procentpunt 2 (0,4%) −1
Ontmoetingscentrum 555 2,6% 553 #11 · 2,6% 0,0080% CDA (25%) CDA +11,6 procentpunt 2 (0,4%) 0
De Hoogte 553 2,6% 549 #12 · 2,6% 0,0080% GemeenteBelangen Het Hogeland (23%) PvdA +7,2 procentpunt 4 (0,7%) 0
Dorpshuis Usquert 542 2,5% 541 #13 · 2,5% 0,0078% GemeenteBelangen Het Hogeland (43%) GemeenteBelangen Het Hogeland +19,3 procentpunt 1 (0,2%) 0
Gebouw Thedema 542 2,5% 539 #14 · 2,5% 0,0078% ChristenUnie (27%) ChristenUnie +13,6 procentpunt 3 (0,6%) 0
Kantine FC LEO 527 2,4% 524 #15 · 2,4% 0,0076% ChristenUnie (30%) ChristenUnie +16,8 procentpunt 2 (0,4%) −1
De Meenschaar 15-03-2022 506 2,3% 504 #16 · 2,4% 0,0073% GemeenteBelangen Het Hogeland (24%) PvdA −4,4 procentpunt 3 (0,6%) +1
Ability 492 2,3% 488 #17 · 2,3% 0,0071% GemeenteBelangen Het Hogeland (39%) GemeenteBelangen Het Hogeland +15,0 procentpunt 4 (0,8%) 0
't Anker 489 2,3% 480 #18 · 2,2% 0,0070% CDA (22%) CDA +8,7 procentpunt 6 (1,2%) −3
Dorpshuis Nieuw Calvaria 482 2,2% 479 #19 · 2,2% 0,0069% GemeenteBelangen Het Hogeland (31%) ChristenUnie +15,7 procentpunt 3 (0,6%) 0
Op Roakeldais 1 481 2,2% 473 #20 · 2,2% 0,0069% GemeenteBelangen Het Hogeland (35%) GemeenteBelangen Het Hogeland +11,2 procentpunt 8 (1,7%) 0
Op Roakeldais 2 466 2,2% 463 #21 · 2,2% 0,0067% GemeenteBelangen Het Hogeland (36%) GemeenteBelangen Het Hogeland +11,7 procentpunt 3 (0,6%) 0
Sporthal Scherphorn 452 2,1% 443 #22 · 2,1% 0,0064% GemeenteBelangen Het Hogeland (33%) CDA +11,5 procentpunt 8 (1,8%) −1
't Schienvat 447 2,1% 441 #23 · 2,1% 0,0064% GemeenteBelangen Het Hogeland (20%) Lokaal Sociaal +12,1 procentpunt 6 (1,3%) 0
Sportcentrum De Mencke 1 439 2,0% 433 #24 · 2,0% 0,0063% GemeenteBelangen Het Hogeland (36%) GemeenteBelangen Het Hogeland +12,1 procentpunt 6 (1,4%) 0
Kerkgebouw De Poort 414 1,9% 411 #25 · 1,9% 0,0060% CDA (22%) CDA +8,8 procentpunt 2 (0,5%) −1
Kronkelhoes 394 1,8% 391 #26 · 1,8% 0,0057% GemeenteBelangen Het Hogeland (22%) ChristenUnie −10,2 procentpunt 3 (0,8%) 0
Sportcentrum De Mencke 2 388 1,8% 383 #27 · 1,8% 0,0056% GemeenteBelangen Het Hogeland (38%) GemeenteBelangen Het Hogeland +14,0 procentpunt 5 (1,3%) 0
Ripperdahal 1 371 1,7% 368 #28 · 1,7% 0,0053% GemeenteBelangen Het Hogeland (25%) ChristenUnie −4,3 procentpunt 3 (0,8%) 0
De Meenschaar 14-03-2022 365 1,7% 365 #29 · 1,7% 0,0053% GemeenteBelangen Het Hogeland (21%) GROENLINKS −4,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
St. Vincentiusgebouw 365 1,7% 364 #30 · 1,7% 0,0053% GemeenteBelangen Het Hogeland (28%) GemeenteBelangen Het Hogeland +4,2 procentpunt 1 (0,3%) 0
St. Vincentiusgebouw 15-03-2022 364 1,7% 364 #31 · 1,7% 0,0053% GemeenteBelangen Het Hogeland (30%) Hogeland Lokaal Centraal −5,9 procentpunt 1 (0,3%) +1
Ripperdahal 2 361 1,7% 360 #32 · 1,7% 0,0052% GemeenteBelangen Het Hogeland (21%) GROENLINKS +3,7 procentpunt 2 (0,6%) +1
c.r. De Marne 359 1,7% 358 #33 · 1,7% 0,0052% GemeenteBelangen Het Hogeland (22%) ChristenUnie −8,0 procentpunt 2 (0,6%) +1
De Hoogte 15-03-2022 347 1,6% 346 #34 · 1,6% 0,0050% GROENLINKS (22%) GROENLINKS +9,8 procentpunt 1 (0,3%) 0
Sporthal De Beemden 1 340 1,6% 336 #35 · 1,6% 0,0049% GemeenteBelangen Het Hogeland (23%) ChristenUnie +6,0 procentpunt 4 (1,2%) 0
Dorpshuis Pieterburen 327 1,5% 327 #36 · 1,5% 0,0047% GROENLINKS (31%) GROENLINKS +19,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Artharpe 315 1,5% 314 #37 · 1,5% 0,0046% PvdA (23%) PvdA +9,3 procentpunt 1 (0,3%) 0
Dorpshuis Zijlvesterhoek 310 1,4% 306 #38 · 1,4% 0,0044% GemeenteBelangen Het Hogeland (19%) GemeenteBelangen Het Hogeland −5,5 procentpunt 3 (1,0%) −1
't Klokhoes 300 1,4% 298 #39 · 1,4% 0,0043% GemeenteBelangen Het Hogeland (37%) GemeenteBelangen Het Hogeland +12,8 procentpunt 2 (0,7%) 0
Sporthal De Beemden 2 291 1,4% 288 #40 · 1,3% 0,0042% ChristenUnie (23%) ChristenUnie +9,9 procentpunt 3 (1,0%) 0
Dorpshuis Op Streek 290 1,3% 285 #41 · 1,3% 0,0041% PvdA (34%) PvdA +20,1 procentpunt 5 (1,7%) 0
Concordia 268 1,2% 266 #42 · 1,2% 0,0039% CDA (25%) CDA +11,8 procentpunt 2 (0,7%) 0
De Hoogte 14-03-2022 271 1,3% 261 #43 · 1,2% 0,0038% GemeenteBelangen Het Hogeland (23%) CDA −6,9 procentpunt 1 (0,4%) −9
Rehoboth 268 1,2% 261 #44 · 1,2% 0,0038% GemeenteBelangen Het Hogeland (32%) ChristenUnie +12,4 procentpunt 7 (2,6%) 0
St. Vincentiusgebouw 14-03-2022 227 1,1% 236 #45 · 1,1% 0,0034% GemeenteBelangen Het Hogeland (25%) Hogeland Lokaal Centraal −4,5 procentpunt 0 (0,0%) +9
Dorpshuis De Warf 222 1,0% 219 #46 · 1,0% 0,0032% GROENLINKS (38%) GROENLINKS +26,1 procentpunt 3 (1,4%) 0
Dorpshuis Open Haard 216 1,0% 213 #47 · 1,0% 0,0031% GemeenteBelangen Het Hogeland (20%) ChristenUnie −10,5 procentpunt 3 (1,4%) 0
Kantine FC LEO 15-03-2022 185 0,9% 184 #48 · 0,9% 0,0027% ChristenUnie (27%) ChristenUnie +13,3 procentpunt 1 (0,5%) 0
Dorpshuis Vierhuizen 183 0,8% 183 #49 · 0,9% 0,0027% GemeenteBelangen Het Hogeland (17%) VVD +10,0 procentpunt 0 (0,0%) 0
Kantine FC LEO 14-03-2022 143 0,7% 143 #50 · 0,7% 0,0021% ChristenUnie (19%) GemeenteBelangen Het Hogeland −8,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Dorpshuis Diggelschip 119 0,6% 118 #51 · 0,6% 0,0017% GemeenteBelangen Het Hogeland (37%) GemeenteBelangen Het Hogeland +13,2 procentpunt 1 (0,8%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Het Hogeland dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Het Hogeland per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.