Stembureau Ability in Het Hogeland (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Postcode 9981 GJ · Wijk Uithuizen

Hier zijn 882 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 234 26,5% 20,5% +6,0 pp 3,6%
Nieuw Sociaal Contract 175 19,8% 16,4% +3,5 pp 3,4%
GroenLinks-PvdA 113 12,8% 17,3% −4,5 pp 2,1%
BBB 106 12,0% 9,2% +2,9 pp 3,7%
VVD 59 6,7% 8,5% −1,8 pp 2,2%
SP 50 5,7% 4,7% +1,0 pp 3,4%
CDA 33 3,7% 4,8% −1,1 pp 2,2%
SGP 24 2,7% 1,6% +1,2 pp 4,9%
ChristenUnie 21 2,4% 5,9% −3,5 pp 1,1%
D66 18 2,0% 3,9% −1,9 pp 1,5%
Forum voor Democratie 17 1,9% 2,1% −0,1 pp 2,6%
Partij voor de Dieren 13 1,5% 2,4% −0,9 pp 1,8%
Volt 7 0,8% 0,8% −0,0 pp 2,7%
JA21 5 0,6% 0,5% +0,1 pp 3,5%
50PLUS 2 0,2% 0,4% −0,1 pp 1,8%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 8,0%
BVNL / Groep Van Haga 1 0,1% 0,6% −0,4 pp 0,6%
DENK 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 1,4%
Splinter 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 3,7%
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Het Hogeland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Het Hogeland.
  • Qua gewicht is dit het 15e van de 44 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Het Hogeland en 0,0086% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Het Hogeland komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Het Hogeland

Alle stembureaus in Het Hogeland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.