Uitslag per stembureau in Hendrik-Ido-Ambacht (2025)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Hendrik-Ido-Ambacht 17 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 83,0%. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 8,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 25%.
Bekijk de uitslag per wijk in Hendrik-Ido-Ambacht
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis 8,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: St. Hervormde Jeugdfederatie 3,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Wielstaete SGP +13,8 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis 3342 AE | 1.726 | #1 · 8,6% | 0,0166% | PVV (22%) | VVD −3,5 procentpunt |
| OBS De Bron 3343 CB | 1.648 | #2 · 8,3% | 0,0158% | PVV (22%) | SGP −7,3 procentpunt |
| Emmastaete 3341 XD | 1.552 | #3 · 7,8% | 0,0149% | SGP (24%) | SGP +12,6 procentpunt |
| Sporthal De Sophiahal B 3344 PL | 1.442 | #4 · 7,2% | 0,0139% | PVV (20%) | SGP −8,8 procentpunt |
| Yulius - De Volgerlanden 3344 DD | 1.366 | #5 · 6,8% | 0,0131% | VVD (22%) | VVD +7,0 procentpunt |
| Sporthal De Sophiahal A 3344 PL | 1.265 | #6 · 6,3% | 0,0122% | VVD (19%) | SGP −8,6 procentpunt |
| SOL Admiraal (obs De Bron) 3342 TA | 1.250 | #7 · 6,3% | 0,0120% | SGP (18%) | SGP +6,4 procentpunt |
| Gereformeerde Kerk Open Hof 3342 BS | 1.230 | #8 · 6,2% | 0,0118% | SGP (24%) | SGP +11,9 procentpunt |
| Wielstaete 3341 SP | 1.202 | #9 · 6,0% | 0,0116% | SGP (26%) | SGP +13,8 procentpunt |
| Wooncomplex De Kruidhof 3343 BX | 1.077 | #10 · 5,4% | 0,0104% | PVV (23%) | PVV +4,5 procentpunt |
| Sporthal De Ridderhal 3341 BE | 1.073 | #11 · 5,4% | 0,0103% | PVV (19%) | SGP −4,5 procentpunt |
| Postduivenhoudersvereniging De Luchtbode 3343 LG | 1.036 | #12 · 5,2% | 0,0100% | VVD (18%) | VVD +3,4 procentpunt |
| De Voorn 3344 JA | 918 | #13 · 4,6% | 0,0088% | PVV (20%) | SGP −4,5 procentpunt |
| Sophiastaete 3344 PK | 843 | #14 · 4,2% | 0,0081% | VVD (18%) | SGP −6,4 procentpunt |
| Flatgebouw De Zalmhaven 3344 HD | 834 | #15 · 4,2% | 0,0080% | VVD (19%) | SGP −5,3 procentpunt |
| Wijkgemeente De Ark 3344 RP | 829 | #16 · 4,2% | 0,0080% | CDA (16%) | CDA +3,5 procentpunt |
| St. Hervormde Jeugdfederatie 3341 TS | 676 | #17 · 3,4% | 0,0065% | CDA (21%) | CDA +8,4 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Hendrik-Ido-Ambacht per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.