Hoe stemde Brouwhuis in Helmond in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Brouwhuis-Dorp, Brouwhuis-West, Brouwhorst
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 6 stembureaus in Brouwhuis 2.794 geldige stemmen uitgebracht (9,6% van alle stemmen in Helmond). GROENLINKS werd hier de grootste met 27,3%. Vergeleken met heel Helmond scoorden GROENLINKS (+10,4 pp) en SP (+1,0 pp) hier hoger en CDA (−3,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 762 | 27,3% | 16,8% | +10,4 pp |
| VVD | 436 | 15,6% | 16,4% | −0,8 pp |
| Helder Helmond | 319 | 11,4% | 12,2% | −0,8 pp |
| SP | 275 | 9,8% | 8,8% | +1,0 pp |
| Lokaal sterk | 150 | 5,4% | 7,0% | −1,6 pp |
| D66 | 150 | 5,4% | 7,6% | −2,2 pp |
| Forum voor Democratie | 143 | 5,1% | 4,7% | +0,4 pp |
| CDA | 134 | 4,8% | 8,4% | −3,6 pp |
| 50PLUS | 127 | 4,5% | 5,3% | −0,7 pp |
| PvdA | 109 | 3,9% | 4,8% | −0,9 pp |
| MÌ HELLEMONDERS | 61 | 2,2% | 2,5% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 56 | 2,0% | 1,1% | +0,9 pp |
| plan! | 45 | 1,6% | 1,9% | −0,3 pp |
| DENK | 27 | 1,0% | 2,5% | −1,6 pp |
| Blanco en ongeldig | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Brouwhuis
- Gemeenschapshuis de Loop Brouwhuis-Dorp · 5704 AP · 1.048 stemmen · GROENLINKS 31%
- Wijkgebouw de Zonnesteen Brouwhuis-West · 5704 HZ · 513 stemmen · GROENLINKS 24%
- Veka Sporthal (kantine) Brouwhorst · 5709 AB · 449 stemmen · GROENLINKS 23%
- Veka Sporthal Brouwhorst · 5709 AB · 380 stemmen · GROENLINKS 22%
- Wijkgebouw de Zonnesteen Brouwhuis-West · 5704 HZ · 248 stemmen · GROENLINKS 25%
- Wijkgebouw de Zonnesteen Brouwhuis-West · 5704 HZ · 156 stemmen · GROENLINKS 39%
Andere wijken in Helmond
- Binnenstad 5.759 stemmen · VVD 17%
- Brandevoort 4.850 stemmen · VVD 24%
- Helmond-Noord 3.199 stemmen · Helder Helmond 20%
- Stiphout 2.825 stemmen · VVD 23%
- 't Hout 2.488 stemmen · CDA 16%
- Dierdonk 2.217 stemmen · VVD 26%
- Rijpelberg 1.837 stemmen · GROENLINKS 18%
- Helmond-Oost 1.694 stemmen · Helder Helmond 18%
- Helmond-West 1.183 stemmen · GROENLINKS 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.