Hoe stemde Binnenstad in Helmond in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Steenweg en omgeving, Vossenberg, Centrum, Annabuurt en Suytkade
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 12 stembureaus in Binnenstad 5.759 geldige stemmen uitgebracht (19,8% van alle stemmen in Helmond). VVD werd hier de grootste met 17,0%. Vergeleken met heel Helmond scoorden VVD (+0,6 pp) en CDA (+0,3 pp) hier hoger en Helder Helmond (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 981 | 17,0% | 16,4% | +0,6 pp |
| GROENLINKS | 931 | 16,2% | 16,8% | −0,7 pp |
| Helder Helmond | 594 | 10,3% | 12,2% | −1,9 pp |
| SP | 522 | 9,1% | 8,8% | +0,3 pp |
| CDA | 502 | 8,7% | 8,4% | +0,3 pp |
| D66 | 410 | 7,1% | 7,6% | −0,5 pp |
| DENK | 319 | 5,5% | 2,5% | +3,0 pp |
| Lokaal sterk | 314 | 5,5% | 7,0% | −1,5 pp |
| 50PLUS | 287 | 5,0% | 5,3% | −0,3 pp |
| PvdA | 269 | 4,7% | 4,8% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 263 | 4,6% | 4,7% | −0,2 pp |
| MÌ HELLEMONDERS | 203 | 3,5% | 2,5% | +1,0 pp |
| plan! | 111 | 1,9% | 1,9% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 53 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 34 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Binnenstad
- Societeit de Gezelligheid Steenweg en omgeving · 5707 HJ · 1.251 stemmen · VVD 34%
- Wijkhuis Brede school de Fonkel Vossenberg · 5701 VL · 934 stemmen · DENK 17%
- Het Speelhuis Steenweg en omgeving · 5707 DZ · 680 stemmen · VVD 22%
- Bibliotheek Helmond Centrum · 5701 RV · 602 stemmen · GROENLINKS 18%
- Buurthuis St. Anna Annabuurt en Suytkade · 5705 AM · 555 stemmen · Helder Helmond 15%
- Wijkhuis Brede school de Fonkel Vossenberg · 5701 VL · 366 stemmen · SP 17%
- Sporthal Suytkade (ingang zijkant) Annabuurt en Suytkade · 5705 KZ · 308 stemmen · GROENLINKS 20%
- Het Speelhuis Steenweg en omgeving · 5707 DZ · 306 stemmen · VVD 24%
- Drive-thru Centrum · 5701 SH · 228 stemmen · GROENLINKS 19%
- Wijkhuis Brede School de Fonkel Vossenberg · 5701 VL · 200 stemmen · SP 23%
- Gymzaal de Fonkel (ingang Dasstraat) Vossenberg · 5701 VE · 166 stemmen · SP 22%
- Het Speelhuis Steenweg en omgeving · 5707 DZ · 163 stemmen · VVD 26%
Andere wijken in Helmond
- Brandevoort 4.850 stemmen · VVD 24%
- Helmond-Noord 3.199 stemmen · Helder Helmond 20%
- Stiphout 2.825 stemmen · VVD 23%
- Brouwhuis 2.794 stemmen · GROENLINKS 27%
- 't Hout 2.488 stemmen · CDA 16%
- Dierdonk 2.217 stemmen · VVD 26%
- Rijpelberg 1.837 stemmen · GROENLINKS 18%
- Helmond-Oost 1.694 stemmen · Helder Helmond 18%
- Helmond-West 1.183 stemmen · GROENLINKS 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.