Stembureau Wijkgebouw Peter Schunck in Heerlen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 412 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Heerlen) en zijn 409 geldige stemmen uitgebracht. OPH werd hier de grootste met 35,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
OPH 146 35,7% 17,1% +18,6 pp 2,7%
SP 111 27,1% 24,6% +2,5 pp 1,4%
CDA 25 6,1% 10,3% −4,2 pp 0,8%
GROENLINKS 24 5,9% 4,1% +1,7 pp 1,8%
Partij voor de Dieren 23 5,6% 5,2% +0,5 pp 1,4%
Hart-Leers 19 4,6% 8,1% −3,5 pp 0,7%
PvdA 18 4,4% 3,8% +0,6 pp 1,5%
VVD 17 4,2% 7,2% −3,1 pp 0,7%
D66 17 4,2% 6,9% −2,8 pp 0,8%
Stadspartij 9 2,2% 5,0% −2,8 pp 0,6%
Partij Hoensbroeks Belang 0 0,0% 7,2% −7,2 pp 0,0%
0 0,0% 0,4% −0,4 pp 0,0%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerlen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ron Meyer (SP) · 66 stemmen · 16,1% van alle stemmen hier
  2. Loek Damen (OPH) · 39 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  3. Wiel Gouders (OPH) · 18 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  4. Peter van Zutphen (SP) · 17 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  5. Pascale Plusquin (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Loek van Duuren (OPH) · 15 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  7. Peter Kastrop (OPH) · 14 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Roel Leers (Hart-Leers) · 14 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Pé Diederen (OPH) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Yolanda Claessens (SP) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Martin de Beer (VVD) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Frank Simons (OPH) · 8 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Charles Claessens (CDA) · 8 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Nico Aarts (OPH) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Karin van Doormaal (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OPH haalde hier +18,6 pp meer dan gemiddeld in Heerlen.
  • Qua gewicht is dit het 37e van de 44 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Heerlen en 0,0061% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 77 stemmen in Heerlen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen387
Geldige volmachtbewijzen25
Toegelaten kiezers412
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)412
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 1,00% in Heerlen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Heerlen

Alle stembureaus in Heerlen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.