Stembureau Speelgoedbank Heerenveen in Heerenveen (2023)
Postcode 8441 BX · Wijk Heerenveen
Hier zijn 457 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 116 | 25,4% | 22,6% | +2,8 pp | 1,6% |
| GroenLinks-PvdA | 71 | 15,5% | 16,7% | −1,2 pp | 1,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 56 | 12,3% | 14,8% | −2,5 pp | 1,2% |
| VVD | 56 | 12,3% | 14,0% | −1,8 pp | 1,2% |
| D66 | 38 | 8,3% | 5,6% | +2,7 pp | 2,1% |
| BBB | 26 | 5,7% | 7,5% | −1,8 pp | 1,1% |
| CDA | 24 | 5,3% | 3,8% | +1,5 pp | 2,0% |
| SP | 20 | 4,4% | 3,6% | +0,8 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,8% | 2,7% | +0,1 pp | 1,5% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 2,6% | 2,0% | +0,7 pp | 1,9% |
| JA21 | 6 | 1,3% | 0,6% | +0,7 pp | 2,9% |
| ChristenUnie | 5 | 1,1% | 2,0% | −0,9 pp | 0,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 1,6% |
| SGP | 4 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp | 2,5% |
| DENK | 2 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp | 0,7% |
| Volt | 2 | 0,4% | 1,0% | −0,6 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 2,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 38 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0044% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Heerenveen
- It Deelshûs 512 stemmen · PVV 27%
- Winkelcentrum de Greiden 184 stemmen · PVV 28%
- Dorpshuis it Pipegaeltsje 548 stemmen · BBB 25%
- Mobiel stembureau 142 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Marijke Hiem 578 stemmen · PVV 22%
- De Kompenije 603 stemmen · PVV 41%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.