Stembureau MFA Skoatterhûs in Heerenveen (2025)
Postcode 8451 CN · Wijk Jubbega
Hier zijn 694 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 174 | 25,1% | 15,6% | +9,5 pp | 3,4% |
| GroenLinks-PvdA | 87 | 12,5% | 13,6% | −1,1 pp | 1,9% |
| VVD | 87 | 12,5% | 14,3% | −1,8 pp | 1,9% |
| D66 | 83 | 12,0% | 16,2% | −4,2 pp | 1,6% |
| CDA | 72 | 10,4% | 12,5% | −2,1 pp | 1,8% |
| Forum voor Democratie | 69 | 9,9% | 6,3% | +3,7 pp | 3,4% |
| BBB | 28 | 4,0% | 4,3% | −0,2 pp | 2,0% |
| JA21 | 22 | 3,2% | 5,5% | −2,4 pp | 1,2% |
| SP | 18 | 2,6% | 2,1% | +0,5 pp | 2,7% |
| FNP | 14 | 2,0% | 1,6% | +0,4 pp | 2,7% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 2,3% |
| 50PLUS | 8 | 1,2% | 1,3% | −0,1 pp | 1,9% |
| Volt | 6 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp | 2,6% |
| SGP | 5 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 2,6% |
| ChristenUnie | 4 | 0,6% | 1,9% | −1,3 pp | 0,7% |
| NSC | 3 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 2,2% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 3,5% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,9% | −0,9 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +9,5 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 29e van de 37 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Lantearne 702 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- De Kompenije 657 stemmen · PVV 32%
- Gymzaal de Spil 705 stemmen · D66 25%
- Oranjewoud Wonen 593 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Trinitas 718 stemmen · PVV 19%
- Marijke Hiem 587 stemmen · PVV 17%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.