Uitslag per stembureau in Heemskerk
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Heemskerk 19 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 55,8%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Gemeentehuis Raadzaal, leverde 7,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 22%.
Wat valt op
- 2 van de 19 stembureaus (11%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 2 stembureaus (11%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,45% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Gemeentehuis Raadzaal 7,7% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Stembureau Gymzaal Bachstraat 3,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Buurtcentrum D'Evelaer VVD +6,8 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Stembureau Basisschool de Vlinder 1,6% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Stembureau Gymzaal Duitslandlaan | 1.302 | 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Stembureau Buurtcentrum D'Evelaer | 828 | 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Stembureau Basisschool de Vlinder | 688 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,6%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Gemeentehuis Raadzaal 1964 EZ | 1.371 | 7,7% | 1.365 | #1 · 7,7% | 0,0179% | Heemskerk Lokaal (23%) | D66 +2,3 procentpunt | 6 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Gymzaal Duitslandlaan 1966 XA | 1.311 | 7,3% | 1.302 | #2 · 7,3% | 0,0171% | Heemskerk Lokaal (25%) | Hart voor Heemskerk −3,9 procentpunt | 8 (0,6%) | −1 (herteld) |
| Stembureau Apostolisch genootschap 1963 KP | 1.203 | 6,7% | 1.202 | #3 · 6,8% | 0,0158% | Hart voor Heemskerk (21%) | GroenLinks-PvdA +4,1 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau Basisschool De Bareel 1967 EH | 1.115 | 6,2% | 1.113 | #4 · 6,3% | 0,0146% | Hart voor Heemskerk (20%) | CDA −4,1 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Stembureau De Vrijburcht 1962 VA | 1.069 | 6,0% | 1.064 | #5 · 6,0% | 0,0139% | Heemskerk Lokaal (20%) | Forum voor Democratie +2,6 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Stembureau ViVa! Zorggroep, Meerstate 1962 AB | 1.039 | 5,8% | 1.035 | #6 · 5,8% | 0,0136% | Heemskerk Lokaal (20%) | VVD +1,9 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Sportzaal de Velst 1963 KL | 1.002 | 5,6% | 997 | #7 · 5,6% | 0,0131% | Hart voor Heemskerk (21%) | D66 +2,0 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Stembureau ViVa! Zorggroep, Westerheem 1964 EJ | 968 | 5,4% | 965 | #8 · 5,4% | 0,0127% | Heemskerk Lokaal (26%) | Heemskerk Lokaal +4,4 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Gezondheidscentrum Broekpolder 1967 KD | 928 | 5,2% | 923 | #9 · 5,2% | 0,0121% | Heemskerk Lokaal (20%) | VVD +5,2 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Stembureau Gymzaal Stijkelstraat 1964 BS | 921 | 5,2% | 915 | #10 · 5,2% | 0,0120% | Hart voor Heemskerk (23%) | Heemskerk Lokaal −4,9 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Kantine Tennisvereniging de Hulstenaar 1964 HZ | 911 | 5,1% | 907 | #11 · 5,1% | 0,0119% | Hart voor Heemskerk (24%) | Hart voor Heemskerk +3,1 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Gymzaal de Visserstraat 1964 ST | 901 | 5,0% | 897 | #12 · 5,1% | 0,0118% | Hart voor Heemskerk (25%) | Hart voor Heemskerk +4,2 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Buurtcentrum D'Evelaer 1969 MV | 830 | 4,7% | 828 | #13 · 4,7% | 0,0109% | Heemskerk Lokaal (25%) | VVD +6,8 procentpunt | 1 (0,1%) | −1 (herteld) |
| Stembureau Brandweerkazerne 1962 TG | 784 | 4,4% | 783 | #14 · 4,4% | 0,0103% | Hart voor Heemskerk (21%) | Forum voor Democratie +3,1 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Stembureau ViVa! Zorggroep, Sint Agnes 1962 GA | 765 | 4,3% | 762 | #15 · 4,3% | 0,0100% | Hart voor Heemskerk (22%) | CDA +4,3 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Stembureau Kantine voetbalvereniging Odin 59 1967 NE | 711 | 4,0% | 706 | #16 · 4,0% | 0,0093% | Hart voor Heemskerk (27%) | Hart voor Heemskerk +6,2 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Stembureau Baptisten Gemeente Heemskerk 1964 EC | 704 | 3,9% | 702 | #17 · 4,0% | 0,0092% | Hart voor Heemskerk (23%) | CDA +2,8 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Stembureau Basisschool de Vlinder 1966 VD | 699 | 3,9% | 688 | #18 · 3,9% | 0,0090% | Heemskerk Lokaal (26%) | Heemskerk Lokaal +4,0 procentpunt | 11 (1,6%) | 0 |
| Stembureau Gymzaal Bachstraat 1962 AZ | 611 | 3,4% | 606 | #19 · 3,4% | 0,0079% | Heemskerk Lokaal (25%) | Hart voor Heemskerk −5,2 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Heemskerk dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Heemskerk per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.