Stembureau Woonzorgcentrum 'Randmeer' in Harderwijk (2018)
Postcode 3844 DE
Hier waren 866 kiezers toegelaten (4,0% van alle toegelaten kiezers in Harderwijk) en zijn 862 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 199 | 23,1% | 18,7% | +4,4 pp | 4,9% |
| CDA | 157 | 18,2% | 11,5% | +6,7 pp | 6,3% |
| ChristenUnie | 137 | 15,9% | 17,1% | −1,2 pp | 3,7% |
| Harderwijk Anders | 127 | 14,7% | 19,0% | −4,3 pp | 3,1% |
| GROENLINKS | 59 | 6,8% | 5,7% | +1,2 pp | 4,8% |
| D66 | 51 | 5,9% | 8,7% | −2,8 pp | 2,7% |
| PvdA | 38 | 4,4% | 6,7% | −2,3 pp | 2,6% |
| GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN | 37 | 4,3% | 5,7% | −1,4 pp | 3,0% |
| SGP | 28 | 3,2% | 3,8% | −0,6 pp | 3,4% |
| Wij Harderwijk | 18 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp | 4,1% |
| 11 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp | 4,5% | |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harderwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Christianne van der Wal (VVD) · 148 stemmen · 17,2% van alle stemmen hier
- Marcel Companjen (ChristenUnie) · 106 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Peter Sels (CDA) · 72 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Gert Jan van Noort (Harderwijk Anders) · 63 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Yvonne Klein Rouweler (GROENLINKS) · 41 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Jeroen de Jong (CDA) · 38 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Martijn Pijnenburg (D66) · 33 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jan van Panhuis (SGP) · 25 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Kimberley Siccama-van Eijkel (Harderwijk Anders) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Wilco Bos (PvdA) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Gerrit Kevelam (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gertien Koster (Harderwijk Anders) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Mirjam Driest-Wijnholds (ChristenUnie) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Gerdien Morren-Holstege (CDA) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Peter de Groot (VVD) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +6,7 pp meer dan gemiddeld in Harderwijk.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 28 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Harderwijk en 0,0128% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Harderwijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 811 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 55 |
| Toegelaten kiezers | 866 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 868 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Harderwijk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Harderwijk
- Hervormde Kerk 'Het Visnet' 892 stemmen · ChristenUnie 27%
- Buurthuis 'de Tweeling' 849 stemmen · ChristenUnie 23%
- Zalencentrum 'de Roef' (1) 904 stemmen · Harderwijk Anders 20%
- Christelijk Gereformeerde Kerk "de Zaaier' 844 stemmen · Harderwijk Anders 20%
- Gebouw Leger des Heils 919 stemmen · VVD 19%
- Sportzaal Drielanden 836 stemmen · VVD 23%
Alle stembureaus in Harderwijk
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.