Hoe stemde Badhoevedorp in Haarlemmermeer?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Badhoevedorp Bouwlust, Badhoevedorp Centrum, Badhoevedorp Zuid, Badhoevedorp Noordwest, Badhoevedorp Nieuwe Meer

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 8 stembureaus in Badhoevedorp 5.982 geldige stemmen uitgebracht (9,3% van alle stemmen in Haarlemmermeer). D66 werd hier de grootste met 19,2%. Vergeleken met heel Haarlemmermeer scoorden D66 (+7,0 pp) en EEN Haarlemmermeer (+6,1 pp) hier hoger en HAP (−3,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 1.146 19,2% 12,2% +7,0 pp
VVD 1.138 19,0% 17,6% +1,4 pp
GroenLinks-PvdA 825 13,8% 12,7% +1,1 pp
EEN Haarlemmermeer 583 9,7% 3,7% +6,1 pp
Forum voor Democratie 456 7,6% 9,1% −1,5 pp
CDA 349 5,8% 8,7% −2,9 pp
Sociaal Rechts Haarlemmermeer 253 4,2% 3,5% +0,7 pp
Forza! Haarlemmermeer 228 3,8% 6,4% −2,6 pp
PVV 200 3,3% 4,1% −0,7 pp
50PLUS 192 3,2% 5,6% −2,3 pp
DENK 160 2,7% 2,4% +0,3 pp
HAP 160 2,7% 5,8% −3,1 pp
Hart van Haarlemmermeer 133 2,2% 3,4% −1,1 pp
BVNL 78 1,3% 1,6% −0,3 pp
ChristenUnie-SGP 51 0,9% 3,2% −2,3 pp
Partij voor de Rechtsstaat 30 0,5% 0,2% +0,3 pp
Blanco en ongeldig24Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Badhoevedorp

Andere wijken in Haarlemmermeer

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Haarlemmermeer · Alle stembureaus