Stembureau Het Dijkhuis in Haarlemmermeer
Postcode 1438 AT · Wijk Aalsmeerderbrug/ Oude Meer/ Rozenburg / Schiphol Rijk
Hier waren 283 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Haarlemmermeer) en zijn 283 geldige stemmen uitgebracht. Forza! Haarlemmermeer werd hier de grootste met 16,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Forza! Haarlemmermeer | 46 | 16,3% | 6,4% | +9,9 pp | 1,1% |
| VVD | 42 | 14,8% | 17,6% | −2,7 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 37 | 13,1% | 9,1% | +3,9 pp | 0,6% |
| GroenLinks-PvdA | 27 | 9,5% | 12,7% | −3,2 pp | 0,3% |
| EEN Haarlemmermeer | 23 | 8,1% | 3,7% | +4,5 pp | 1,0% |
| D66 | 22 | 7,8% | 12,2% | −4,4 pp | 0,3% |
| Sociaal Rechts Haarlemmermeer | 21 | 7,4% | 3,5% | +3,9 pp | 0,9% |
| ChristenUnie-SGP | 16 | 5,7% | 3,2% | +2,5 pp | 0,8% |
| CDA | 14 | 4,9% | 8,7% | −3,8 pp | 0,2% |
| PVV | 14 | 4,9% | 4,1% | +0,9 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 10 | 3,5% | 5,6% | −2,0 pp | 0,3% |
| Hart van Haarlemmermeer | 7 | 2,5% | 3,4% | −0,9 pp | 0,3% |
| HAP | 3 | 1,1% | 5,8% | −4,7 pp | 0,1% |
| DENK | 1 | 0,4% | 2,4% | −2,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 1,6% | −1,6 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlemmermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Brigitte Antolini (Forum voor Democratie) · 32 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- Erik Vermeulen (Forza! Haarlemmermeer) · 21 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Beryl van Straten-Van Diepenbeek (VVD) · 20 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Charlotte van der Meij (D66) · 19 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Hans Spijker (EEN Haarlemmermeer) · 18 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Dean Castricum (Forza! Haarlemmermeer) · 14 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Marja Ruigrok (VVD) · 12 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rinus Beusenberg (Sociaal Rechts Haarlemmermeer) · 12 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Roy Staal (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Daniël de Moel (PVV) · 10 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jennifer Hup (ChristenUnie-SGP) · 9 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Erik van der Peet (CDA) · 8 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Kim Denie (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Barry Joren (Forza! Haarlemmermeer) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ingrid Vasseur (50PLUS) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Forza! Haarlemmermeer haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Haarlemmermeer.
- Qua gewicht is dit het 89e van de 95 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Haarlemmermeer en 0,0037% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 227 stemmen in Haarlemmermeer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 252 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 31 |
| Toegelaten kiezers | 283 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 283 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Haarlemmermeer en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlemmermeer
- Dorpshuis Marijke 286 stemmen · VVD 14%
- Buurthuis De Stoep 264 stemmen · D66 19%
- De Bosbouwers 287 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
- Buurthuis Rehoboth 262 stemmen · EEN Haarlemmermeer 19%
- De Optimist international 312 stemmen · VVD 17%
- Dorpshuis De Ontmoeting 256 stemmen · VVD 18%
Alle stembureaus in Haarlemmermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.