Stembureau Dorpshuis Marijke in Haarlemmermeer (2022)
Postcode 2154 MG · Wijk Burgerveen / Leimuiderbrug / Weteringbrug
Hier waren 305 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Haarlemmermeer) en zijn 305 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 50 | 16,4% | 8,7% | +7,7 pp | 1,0% |
| HAP | 48 | 15,7% | 13,8% | +1,9 pp | 0,6% |
| VVD | 39 | 12,8% | 19,5% | −6,8 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 32 | 10,5% | 11,5% | −1,0 pp | 0,5% |
| Sociaal Rechts Haarlemmermeer | 23 | 7,5% | 5,6% | +1,9 pp | 0,7% |
| Forza! Haarlemmermeer | 20 | 6,6% | 7,2% | −0,7 pp | 0,5% |
| ChristenUnie-SGP | 20 | 6,6% | 3,9% | +2,7 pp | 0,9% |
| BVNL | 19 | 6,2% | 2,9% | +3,3 pp | 1,2% |
| D66 | 15 | 4,9% | 10,6% | −5,6 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 11 | 3,6% | 3,2% | +0,4 pp | 0,6% |
| EEN Haarlemmermeer | 10 | 3,3% | 2,8% | +0,4 pp | 0,6% |
| GEZOND Haarlemmermeer | 9 | 3,0% | 2,4% | +0,6 pp | 0,7% |
| PvdA | 7 | 2,3% | 6,8% | −4,5 pp | 0,2% |
| 2 | 0,7% | 1,0% | −0,3 pp | 0,4% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlemmermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jurgen Nobel (VVD) · 25 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Dick Blom (CDA) · 18 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Marjolein Steffens-van de Water (HAP) · 16 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Maaike Ballieux - Hamel (GROENLINKS) · 16 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Gerben van der Knaap (HAP) · 14 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Erik van der Peet (CDA) · 14 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Rinus Beusenberg (Sociaal Rechts Haarlemmermeer) · 14 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Paul Meijer (BVNL) · 12 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- B.M. Antolini (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Rémi Blokker (GROENLINKS) · 10 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jennifer Hup (ChristenUnie-SGP) · 10 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Pauline Maat (CDA) · 9 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Gerdien Knikker (D66) · 8 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marja Ruigrok (VVD) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Erik Vermeulen (Forza! Haarlemmermeer) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +7,7 pp meer dan gemiddeld in Haarlemmermeer.
- Qua gewicht is dit het 85e van de 121 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Haarlemmermeer en 0,0044% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 186 stemmen in Haarlemmermeer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 269 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 36 |
| Toegelaten kiezers | 305 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 305 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Haarlemmermeer en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlemmermeer
- PG De Rank 312 stemmen · CDA 27%
- Wijkcentrum Linquenda 293 stemmen · HAP 22%
- Jeugdvereniging Don Bosco 313 stemmen · VVD 17%
- Gymzaal bij Amazone 284 stemmen · VVD 20%
- Het Brandpunt 313 stemmen · VVD 26%
- Ontmoetingscentrum Karavanserai 277 stemmen · VVD 24%
Alle stembureaus in Haarlemmermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.