Stembureau Speeltuin D.V.S. in Haarlem (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 1.183 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 1.175 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 209 17,8% 19,9% −2,1 pp 1,6%
PvdA 171 14,6% 13,5% +1,1 pp 1,9%
CDA 154 13,1% 10,1% +3,0 pp 2,2%
D66 144 12,3% 12,4% −0,1 pp 1,7%
VVD 127 10,8% 13,0% −2,2 pp 1,4%
OPHaarlem 73 6,2% 4,6% +1,7 pp 2,4%
TROTS 57 4,9% 5,9% −1,1 pp 1,4%
Hart voor Haarlem 56 4,8% 3,7% +1,0 pp 2,2%
SP 53 4,5% 6,3% −1,8 pp 1,2%
Jouw Haarlem 48 4,1% 3,9% +0,2 pp 1,8%
ChristenUnie 47 4,0% 2,6% +1,4 pp 2,6%
Actiepartij 36 3,1% 4,0% −1,0 pp 1,3%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Dilia Leitner (D66) · 100 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  2. Merijn Snoek (CDA) · 92 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  3. Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 91 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  4. Anne Sterenberg (VVD) · 87 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  5. Floor Roduner (PvdA) · 65 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  6. Robbert Berkhout (GROENLINKS) · 64 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  7. Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 40 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Marceline Schopman (PvdA) · 37 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Eva de Raadt (CDA) · 36 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Sander van den Raadt (TROTS) · 36 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Frans Smit (OPHaarlem) · 35 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  12. Frits Garretsen (SP) · 27 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Rina Stroo (Jouw Haarlem) · 24 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Frank Visser (ChristenUnie) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Ienke Verhoeff (PvdA) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +3,0 pp meer dan gemiddeld in Haarlem.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 78 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0174% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 58 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.083
Geldige volmachtbewijzen100
Toegelaten kiezers1.183
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.181
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−2
Blanco en ongeldig6 (0,5%)

Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Haarlem en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Haarlem

Alle stembureaus in Haarlem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.