Stembureau Witte de Withstraat 2 in Groningen (2023)
Postcode 9726 EC · Wijk Oud-Zuid
Hier zijn 1.156 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 33,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 381 | 33,0% | 30,5% | +2,5 pp | 0,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 155 | 13,4% | 11,6% | +1,8 pp | 0,9% |
| D66 | 126 | 10,9% | 9,0% | +1,9 pp | 1,0% |
| VVD | 118 | 10,2% | 10,6% | −0,4 pp | 0,8% |
| PVV | 96 | 8,3% | 13,2% | −4,9 pp | 0,5% |
| Volt | 90 | 7,8% | 3,8% | +3,9 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 45 | 3,9% | 4,1% | −0,3 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 25 | 2,2% | 2,6% | −0,4 pp | 0,7% |
| CDA | 24 | 2,1% | 2,1% | +0,0 pp | 0,8% |
| SP | 23 | 2,0% | 4,3% | −2,3 pp | 0,4% |
| BBB | 19 | 1,6% | 2,3% | −0,6 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 16 | 1,4% | 0,6% | +0,7 pp | 1,7% |
| JA21 | 14 | 1,2% | 0,7% | +0,6 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 9 | 0,8% | 2,0% | −1,2 pp | 0,3% |
| Splinter | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 2,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 2,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,3% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 2,0% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,3% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,9% | −0,8 pp | 0,1% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,3% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp | 0,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 173 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 127 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- Coendersweg 58 1.181 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Eikenlaan 255 1.151 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Amkemaheerd 293 1.197 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Markeweg 17 1.127 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Grote Markt 1 1.199 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Boterdiep 9 1.121 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.