Stembureau Sint Martinuskerk in Groningen (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Postcode 9726 EC · Wijk Oud-Zuid

Hier zijn 999 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 30,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 305 30,5% 24,4% +6,2 pp 0,8%
GroenLinks-PvdA 236 23,6% 24,0% −0,4 pp 0,7%
CDA 93 9,3% 8,6% +0,7 pp 0,7%
VVD 90 9,0% 10,3% −1,3 pp 0,6%
JA21 66 6,6% 3,5% +3,1 pp 1,3%
Partij voor de Dieren 39 3,9% 4,0% −0,1 pp 0,7%
SP 39 3,9% 4,6% −0,7 pp 0,6%
PVV 32 3,2% 8,4% −5,2 pp 0,3%
Forum voor Democratie 25 2,5% 3,0% −0,5 pp 0,6%
Volt 24 2,4% 2,1% +0,3 pp 0,8%
ChristenUnie 17 1,7% 2,2% −0,5 pp 0,5%
BIJ1 10 1,0% 0,6% +0,4 pp 1,2%
BBB 7 0,7% 1,2% −0,5 pp 0,4%
SGP 5 0,5% 0,6% −0,1 pp 0,6%
BVNL 3 0,3% 0,1% +0,2 pp 1,6%
NSC 2 0,2% 0,4% −0,2 pp 0,4%
Piratenpartij 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 1,0%
50PLUS 1 0,1% 0,8% −0,7 pp 0,1%
DENK 1 0,1% 0,8% −0,7 pp 0,1%
FNP 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 0,8%
LP 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 0,7%
Vrede voor Dieren 0 0,0% 0,2% −0,2 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
  • Qua gewicht is dit het 42e van de 173 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 148 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Groningen

Alle stembureaus in Groningen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.