Stembureau Veldspaatstraat 368 in Groningen (2023)
Postcode 9743 XV · Wijk Nieuw-West
Hier zijn 598 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 27,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 167 | 27,9% | 13,2% | +14,7 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 129 | 21,6% | 30,5% | −8,9 pp | 0,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 83 | 13,9% | 11,6% | +2,3 pp | 0,5% |
| SP | 50 | 8,4% | 4,3% | +4,0 pp | 0,8% |
| VVD | 43 | 7,2% | 10,6% | −3,4 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 23 | 3,8% | 2,6% | +1,3 pp | 0,6% |
| D66 | 23 | 3,8% | 9,0% | −5,2 pp | 0,2% |
| BBB | 17 | 2,8% | 2,3% | +0,6 pp | 0,5% |
| CDA | 16 | 2,7% | 2,1% | +0,6 pp | 0,5% |
| DENK | 13 | 2,2% | 0,9% | +1,3 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 8 | 1,3% | 2,0% | −0,6 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 8 | 1,3% | 4,1% | −2,8 pp | 0,1% |
| Volt | 6 | 1,0% | 3,8% | −2,8 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 4 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 1,0% |
| SGP | 3 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 0,4% |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,3 pp | 2,0% |
| JA21 | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 0,5% |
| Splinter | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +14,7 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 156e van de 173 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0058% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 245 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- Oosterweg 13 625 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
- Schaaksport 100 575 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Oosterweg 13 633 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Violenstraat 4 574 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Akkerstraat 99 633 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
- Willem-Alexanderstraat 5 535 stemmen · PVV 33%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.