Stembureau Trefpunt Beijum in Groningen (2022)
Postcode 9737 AB · Wijk Noordoost
Hier waren 252 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 252 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 54 | 21,4% | 8,2% | +13,2 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 38 | 15,1% | 17,8% | −2,7 pp | 0,2% |
| PvdA | 37 | 14,7% | 11,8% | +2,9 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 11,9% | 9,3% | +2,6 pp | 0,3% |
| D66 | 18 | 7,1% | 10,5% | −3,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 18 | 7,1% | 5,1% | +2,1 pp | 0,3% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 18 | 7,1% | 9,2% | −2,1 pp | 0,2% |
| PVV | 12 | 4,8% | 2,1% | +2,6 pp | 0,5% |
| VVD | 6 | 2,4% | 7,5% | −5,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 6 | 2,4% | 0,8% | +1,6 pp | 0,7% |
| CDA | 5 | 2,0% | 5,0% | −3,0 pp | 0,1% |
| Partij voor het Noorden | 5 | 2,0% | 4,1% | −2,1 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 3 | 1,2% | 1,7% | −0,5 pp | 0,2% |
| Student en Stad | 2 | 0,8% | 6,3% | −5,5 pp | 0,0% |
| Partij van de Zuinigheid | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jimmy Dijk (SP) · 29 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 23 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 23 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Inge Jongman-Mollema (ChristenUnie) · 15 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Floor Mertens (SP) · 14 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 7 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Wesley Pechler (Partij voor de Dieren) · 7 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Amrut Sijbolts (Stadspartij 100% voor Groningen) · 7 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Yanet Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 6 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Kelly Blauw (PVV) · 6 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Julian Bushoff (PvdA) · 5 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Robert Pestman (BVNL) · 5 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Benni Leemhuis (GROENLINKS) · 3 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Glimina Chakor (GROENLINKS) · 3 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +13,2 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 170e van de 180 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0037% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 417 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 235 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 17 |
| Toegelaten kiezers | 252 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 252 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- PG Elim Hoogkerk 252 stemmen · ChristenUnie 22%
- Het Pand voor de Wijk 249 stemmen · GROENLINKS 24%
- Leger des Heils 268 stemmen · GROENLINKS 23%
- PKN Blister Ten Boer 239 stemmen · ChristenUnie 18%
- Kerk van J.C. van de H. der Laatste Dagen 268 stemmen · GROENLINKS 17%
- MFC 't Vinkhuys 234 stemmen · PvdA 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.